Bułkęs w trakcie otwarcia / fot. Policja

Dzisiaj w Katowicach otwiera się kolejna restauracja. To drugi lokal w mieście, który postanowił złamać panujące ograniczenia w działalności gastronomicznej. Przypomnijmy, od piątku działa „Bułkęs” na ulicy Wojewódzkiej, dzisiaj otworzy się Restauracja U Romana.

Restauracja U Romana mieszcząca się przy ulicy Kochanowskiego w Katowciach zapowiedziała otwarcie stacjonarne dzisiaj o godzinie 11.00. W ramach akcji opatrzonej hashtagiem #otwieraMY. To drugi lokal w Katowicach, który zacznie działać stacjonarnie.

„Dla Waszego bezpieczeństwa zachowujemy dyscyplinę sanitarną” – zapowiedziała restauracja.

W piątek otworzył się „Bułkęs”, który zatrudnia klientów w ramach umów o dzieło jako tzw. testerów smaku, za symboliczna złotówkę. Na miejscu podczas otwarcia pojawiła się policja z sanepidem.

„W trakcie kontroli, w lokalu gastronomicznym znajdowało się kilkunastu klientów, którzy na miejscu konsumowali zakupione w restauracji posiłki. Za popełnione przez właściciela lokalu wykroczenie, zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu” – wyjaśnia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

W sieci pojawiła się mapa „wolnego biznesu”, czyli otwartych obecnie – pomimo zakazów – lokali gastronomicznych. Znajdziecie ją tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.