Rafał Figiel

2,5 letni kontrakt z GieKSą podpisał 29-letni środkowy pomocnik Rafał Figiel, który grał już na Bukowej w sezonie 2013/2014.

Rafał Figiel związał się z GieKSą 2,5-letnim kontraktem. Zawodnik przechodzi do Katowic z Podbeskidzia Bielsko-Biała, z którym w ubiegłym sezonie wywalczył awans do Ekstraklasy. Wcześniej przez cztery sezony reprezentował Raków Częstochowa, gdzie najpierw awansował z drużyną do 1 Ligi, a w kolejnym sezonie do Ekstraklasy. Zawodnik jest wychowankiem Lechii Zielona Góra, a swoje piłkarskie doświadczenie zdobywał również w Odrze Wodzisław Śląski, Chrobrym Głogów i Górniku Wałbrzych. W sezonie 2013/2014 reprezentował GKS Katowice, współpracując wówczas z trenerami Rafałem Górakiem i Robertem Góralczykiem.

Rafał Figiel był w kręgu naszych zainteresowań od dłuższego czasu, natomiast ze względu na jego wartość sportową trudno było o jego pozyskanie. Zakładaliśmy, że najwcześniej będzie do możliwe latem tego roku, kiedy wygasłby kontrakt Rafała z Podbeskidziem, a my wywalczylibyśmy awans. Cały czas jednak monitorowaliśmy sytuację zawodnika, a kiedy pojawiły się nowe okoliczności, przedstawiliśmy zawodnikowi wizję naszego Klubu i plan na jego osobę w drużynie. Te okoliczności oraz praca jaką wykonaliśmy, sprawiły że Rafał zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w GKS-ie Katowice. To piłkarz o oczekiwanym przez nas profilu środkowego pomocnika, z bogatym doświadczeniem. W poprzednich sezonach walczył ze swoimi zespołami o najwyższe cele sportowe, co również dla nas miało ogromne znaczenie. Zawodnik ma zwiększyć rywalizację sportową i pomóc drużynie w realizacji naszych założeń. Bardzo się cieszymy, że Rafał wraca na Bukową, skąd wypłynął na szerokie wody – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.