Reklama

Próba zabójstwa w Katowicach. Poturbował również matkę niedoszłej ofiary

AM

Zatrzymany 32-latek / fot. Policja
Reklama

Próba zabójstwa w Katowicach. Poturbował również matkę niedoszłej ofiary. To konflikt rodzinny, który zakończył się zarzutami, a napastnikowi i jednocześnie kuzynowi ofiary grozi nawet dożywocie.

Do napaści doszło na ulicy Józefowskiej wśród rodziny Ormian.

„Dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do mieszkania wtargnął 32-letni mężczyzna i kuchennym nożem zaatakował swojego 22-letniego kuzyna. Z ustaleń śledczych wynika, że do kłótni mogło dojść ze względów finansowych. W obronie mężczyzny stanęła jego matka, która również została poturbowana przez podejrzanego” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Rodzina mieszkała w Katowicach od dłuższego czasu. Przyjechał do nich kuzyn i chciał żeby go utrzymywali. Pomimo prób znalezienia pracy, mężczyzna sobie nie radził. „Nie chciało mu się pracować” – dowiedział się nieoficjalnie portal InfoKatowice.pl.

Reklama

Mężczyzna wszedł do domu z zamiarem zaatakowania swojego wujka, które nie było akurat w domu. Między 32-latkiem a 22-letnim kuzynem doszło do kłótni. Zaatakował go nożem – ranił w rękę i plecy. Rany miały charakter powierzchowny, ponieważ nóż był krótki.

Uderzył też swoją ciotkę, która stanęła w obronie syna.

„Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W Prokuraturze Rejonowej Katowice-Północ zatrzymanemu przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa kuzyna, a także uszkodzenia ciała ciotki” – tłumaczy Agnieszka Żyłka.

Na wniosek śledczych katowicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia,

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie