Nowy Nikiszowiec / fot. PFR Nieruchomości
Reklama

W końcu rusza nabór najemców Mieszkania Plus w Katowicach. 513 mieszkań czeka, będzie się o nie można ubiegać przez najbliższych 21 dni.

Dzisiaj, tj. 11 stycznia rusza nabór do mieszkań na osiedlu powstającym przy ul. Górniczego Dorobku w Katowicach. To tzw. Nowy Nikiszowiec. Wniosek należy wypełnić online. Będzie on dostępny od godz.10.00 na stronie internetowej Urzędu Miasta w Katowicach, a także na www.katowice.mdr.pl. Nabór wniosków potrwa do 31 stycznia.

Reklama

Warunkiem ubiegania się o najem mieszkania jest złożenie wniosku do 31 stycznia oraz dostarczenie niezbędnych dokumentów do końca lutego 2021 roku. Następnie katowicki samorząd przeprowadzi weryfikację i przygotuje listę wniosków uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów.

Zgodnie z kryteriami pierwszeństwa, przyjętymi przez Radę Miasta Katowice, na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35. i powyżej 65. roku życia, niepełnosprawni czy rozliczający się z podatku dochodowego w Katowicach. Jednak, o mieszkanie na Nowym Nikiszowcu może się ubiegać każdy nawet osoby, które nie spełniają żadnego spośród tzw. kryteriów społecznych.

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitorze.

Zgodnie z założeniami, wszystkie etapy naboru potrwają około czterech miesięcy, a zawieranie umów z pierwszymi najemcami powinno ruszyć już w maju.

Nowy Nikiszowiec to największa inwestycja powstająca w ramach rynkowej części programu Mieszkanie Plus. Przeszło pół tysiąca mieszkań w Katowicach to kolejne miejsce, po Białej Polskiej, Jarocinie, Gdyni, Wałbrzychu, Kępnie i Kępicach, w którym już niebawem najemcy otrzymają klucze do mieszkań. Oferowane lokale mają różnorodną strukturę i metraże. To zarówno M2 jak i mieszkania trzy- i czteropokojowe, od 36 mkw. do niemal 95 mkw., które najemcom zostaną przekazane wykończone w podstawowym standardzie. Oznacza to ściany pomalowane na biało, zamontowane podłogi i drzwi wewnętrzne, a także glazurę, terakotę i biały montaż. Przyszli najemcy będą musieli tylko wyposażyć kuchnię i wnieść do mieszkań meble.

Osiedle położone niespełna półtora kilometra od Nikiszowca nawiązuje swoim układem urbanistycznym i architekturą do zabytkowej dzielnicy Katowic. Jednak nie tylko ułożone w kwartały budynki czy ceglany kolor elewacji są inspirowane tradycyjną śląską zabudową z początku ubiegłego wieku, ale także dobrze zaprojektowane przestrzenie wspólne. Każdy z trzech kwartałów ma swój dziedziniec wypełniony zielenią, a serce osiedla będzie stanowił centralny plac, czyli miejsce nawiązywania sąsiedzkich relacji.

Osiedle Nowy Nikiszowiec realizuje MDR Katowice sp. z o.o. złożona z katowickiego TBS i PFR Nieruchomości S.A.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.