Dzisiaj happening po godzinie 19.00 w Katowicach. Złamią zakaz, bo będą sobie „życzyć” na Rynku. Zgromadzenie formalnie ma potrwać do 19.00 ale wiadomo, że się przedłuży.

O godzinie 18.00 na Rynku ma dojść do zgromadzenia pod choinką zatytułowanego: „Życzymy sobie na Nowy Rok czyli Sylwester pod gwiazdami”. Uczestnicy mają układać “prezenty” z życzeniami.

„Zgłosiłyśmy zgromadzenie od 18:00 do 20:00. Mimo, że ograniczenia w przemieszczaniu po 19:00 nie mają podstawy prawnej zarejestrowano nam zgromadzenie tylko do 19:00. Ale to będzie skomplikowana logistycznie impreza, więc szybko się nie pozbieramy
Może być tylko 5 osób – w jednym czasie pod choinką na Rynku, bo tam je będziemy przeprowadzać” – poinformował Strajk Kobiet Katowice, który organizuje wydarzenie.

Zamierzają złożyć życzenia. Nie tylko sobie.

„Co chcemy zrobić? Złożyć życzenia sobie, rządowi, dzbanom ze stowarzyszenia, o którym Marta Lempart nie może mówić, że jest finansowane przez Kreml oraz innym dzbanom i szurom. Jeśli macie jakieś pudełka lub kartony napiszcie na nich swoje życzenia – zbudujemy z nich wieżę. Oczywiście wyrażenie własnego zdania w kwestiach istotnych społecznie uważamy za realizację naszej ważnej potrzeby życiowej” – podkreślają organizatorzy.

Przypomnijmy, rząd rozporządzeniem wprowadził zakaz przemieszczania się między godziną 19.00 (31 grudnia) a 6.00 (1 stycznia).

„Wyjątkiem jest wykonywanie czynności służbowych lub zawodowych, działalności gospodarczej, a także zaspokojenie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego” – czytamy na rządowych stronach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.