foto: materiały prasowe

Nowe rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów nakazuje zamknięcie od 28 grudnia lodowisk na świeżym powietrzu. Władze Katowic zdecydowały w związku z tym, że lodowiska na Rynku i w Murckach w trakcie świąt będą działać dłużej.

Nowe rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, które wejdzie w życie 28 grudnia, nakazuje zamknięcie do 18 stycznia lodowisk na Rynku oraz w Murckach. Oba obiekty cieszyły się dotychczas bardzo dużą popularnością. Szacunki wskazują, że średnia liczba zainteresowanych była nawet o 100 proc. wyższa, niż w ubiegłym roku.

Absolutnie rozumiemy konieczność wprowadzenia nowych regulacji.  Spodziewamy się jednak, że w związku z tym w najbliższych dniach zainteresowanie lodowiskami będzie jeszcze większe, powodując, pomimo zachowania szeregu procedur, zwiększenie ryzyka zakażenia – mówi Waldemar Bojarun, Zastępca Prezydenta Miasta Katowice nadzorujący działalność MOSiR Katowice, zarządcy lodowisk. – Dlatego zdecydowaliśmy się wydłużyć czas dostępności obiektów, aby zainteresowanie mieszkańców mogło się rozłożyć na dłuższe okresy. Stąd decyzja o otwarciu lodowiska przez wszystkie dni świąteczne, także w nocy. Jeździć będzie można od 26 grudnia od godziny 9.00 do 27 grudnia do godziny 21.00 non stop – dodaje. Przez cały czas czynna będzie wypożyczalnia łyżew.

Równocześnie w katowickim Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji trwają prace dostosowujące funkcjonowanie ośrodka do nowego rozporządzenia mówiącego, że z obiektów sportowych będą mogli korzystać tylko sportowcy zawodowi, kadrowicze, stypendyści ministerialni oraz dzieci i młodzież uczestnicząca we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. W związku z tym ok. 75% obiektów katowickiego zarządcy będzie musiało zostać zamkniętych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.