Podejrzany młody mężczyzna / fot. Policja
Reklama

Ktoś w Katowicach ukradł terminal płatniczy z pociągu Kolei Śląskich. Zdarzenie miało miejsce w pociągu relacji Katowice-Zwardoń. Nagrano podejrzanego o kradzież, teraz szuka go policja. Płacenie kartą to możliwość, którą Koleje Śląskie uruchomiły stosunkowo niedawno. Została raczej ciepło przyjęta przez pasażerów.  

Płatność kartą za bilety komunikacji miejskiej to standard np. w Łodzi, gdzie w autobusach i tramwajach można kupić bilet za pomocą biletomatów.

Płatności kartą na liniach obsługiwanych przez PKM Tychy wprowadziła też Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Tego typu płatności docelowo mają być wprowadzone na wszystkich liniach obsługiwanych przez należący do Metropolii Zarząd Transportu Metropolitalnego. Od września możemy też płacić za bilety kartą w pociągach Kolei Śląskich.

Pracownicy Kolei są wyposażeni w 300 terminali płatniczych” – mówił we wrześniu marszałek Jakub Chełstowski. – „Co najważniejsze można też płacić słynnym Blikiem za bilety” – dodał.

Marszałek przekonywał, że to ukłon w stronę pasażerów i faktycznie jest to wygodne, bo nie zawsze mamy gotówkę pod ręką.

Jak informuje katowicka policja w pociągu Katowice-Zwardoń doszło do kradzieży jednego z terminali płatniczych.

„Kryminalni z VI komisariatu w Katowicach prowadzą czynności w sprawie przywłaszczenia terminala płatniczego. Do zdarzenia doszło 22 listopada 2020 r. w pociągu relacji Zwardoń – Katowice. Wizerunek podejrzewanego młodego mężczyzny w pomarańczowej kurtce zarejestrował monitoring” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać młodego mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z VI komisariatu pod nr telefonu 47 85 138 5047 85 138 91 lub pod adresem e-mail: kp6@katowice.ka.policja.gov.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.