Akcja Bezpieczny Pieszy / fot. Policja

Więcej pieszych niż kierowców łamało przepisy w Katowicach. To wynika akcji „Bezpieczny pieszy”, którą przeprowadziła katowicka policja. W ciągu kilku godzin mundurowi przyłapali 23 kierujących na łamaniu przepisów oraz 45 pieszych. W większości przypadków skończyło się na pouczeniach, ale były rozdawane też elementy odblaskowe.

Na terenie miasta policja sprawdzała bezpieczeństwo pieszych. Głównie skupiano się na rejonach, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Zwracano też uwagę na kierowców.

„Aż 23 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast aż 45 pieszych zlekceważyło swoje bezpieczeństwo niestosując się do sygnalizacji świetlnej i przechodząc w niedozwolonym miejscu” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. – „W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych policjanci rozmawiali z uczestnikami ruchu drogowego o wpływie elementów odblaskowych na poprawę widoczności pieszych. Każdy z nich otrzymał element odblaskowy, który pozwala szybciej kierującemu zauważyć pieszego, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym”  – dodaje.

Akcja na terenie miasta miała przede wszystkim charakter profilaktyczny – jej zadanie to było uczulenie pieszych i kierowców na zagrożenia jakie czekają w rejonie m.in. przejść dla pieszych.

Policja już zapowiedziała kolejne tego typu akcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.