Pasażerka robi zdjęcie pociągowi Kolei Śląskich / fot. Erdem Yildiz

Rusza „Gibki Cug” do Krakowa. Od dzisiaj pociągiem z Katowic dojedziemy za 13 zł. Od dzisiaj tj. 13 grudnia rusza połączenia z Katowice do Krakowa. Pociąg pojedzie do stolicy małopolski w około 67 minut. To jedna z najbardziej atrakcyjnych form podróży do Krakowa.

Koleje Śląskie trasę Katowice – Kraków – Katowice będą obsługiwały pociągami 36WEa. Tzw. „Impulsy” charakteryzują się najwygodniejszymi fotelami w całej gamie taboru przewoźnika.

Pociągi Kolei Śląskich na trasie do Krakowa będą jeździć jako „przyspieszone”, zatrzymując się na stacjach: Katowice Zawodzie, Katowice Szopienice Południowe, Mysłowice, Jaworzno Szczakowa, Jaworzno Ciężkowice, Trzebinia, Krzeszowice, Kraków Bronowice, Kraków Łobzów, Kraków Główny.

„W sumie mamy 4 pary pociągów, czyli w sumie 8 połączeń będzie na trasie Katowice-Kraków – przez nas realizowanych. 4 rano, 4 w godzinach popołudniowych. Zazwyczaj to są – według rozkładu – godziny szczytu komunikacyjnego” – mówi Tomasz Musioł z Kolei Śląskich.

Bilety w dobrej cenie

13 zł to bardzo dobra cena za bilety na trasie Katowice-Kraków, pomimo tego, że początkowo media obiegła informacja, że miały kosztować 17 zł. Co ostatecznie okazało się nieprawdą. Z jakich zniżek będzie można skorzystać?

Koleje Śląskie przygotowały symulację kosztów dla podróżnych.

Czteroosobowa rodzina (rodzice i dzieci) płacąca za przejazd tego odcinka samochodem 49 złotych (paliwo 25 zł, bramki 24 zł), za przejazd pociągiem KŚ zapłaci tylko 42,38 złotych (z ulgami ustawowymi 37% dla dzieci).

W przypadku jednej osoby ta różnica wyniesie aż 36 złotych, a podróż z Kolejami Śląskimi będzie konkurencyjna również w odniesieniu do podróży autobusem (która obecnie kosztuje 17 złotych).

Dwie osoby dorosłe zaoszczędzą już 23 złote, podobnie studenci wybierający dotychczas autobus, którzy za pociąg zapłacą jedynie 6,37 złotych (z ulgą ustawową 51%).
Nie zapominamy również o podróżujących seniorach. Dla nich przygotowano specjalną ulgę handlową w wysokości 30%, która pozwoli obniżyć cenę za przejazd do Krakowa pociągiem KŚ do 9,10 złotych.

2 KOMENTARZE

  1. super ze kolej bedzie w koncu jedzic do krakowa w koncu ekologiczniej dojedziemy i szybko bez stresu o korki na a 4 i wejdziemy na normalnym dworcu a nie na piotra skargi gdzie autobusy ledwo wykrecaja a po poludniu maja problem z wyjazdem i czesto blokuja cala ulice ! Pociag szybszy i lepszy !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.