Dworzec PKP Katowice / fot. Erdem Yildiz

Pociąg z Katowic do Wisły dojedzie tylko do Pszczyny. Dalej na pasażerów czekać będzie autobus, który zawiezie do Wisły. O zmianach poinformowały dzisiaj Koleje Śląskie.

Potwierdzają się informacje, które InfoKatowice.pl podawało w środę. Szumnie zapowiadane połączenie z Katowic do Wisły nie ruszy 13 grudnia. Pociąg dojedzie jedynie do Pszczyny. Pociągi nie mogą poruszać się na odcinku Pierściec – Skoczów – Goleszów. Wykonawca inwestycji dla PKP PLK zgodnie z naszymi informacjami, miał nie dostarczyć urządzeń do sterowania ruchem na tym odcinku.

„Wszystkie pociągi linii S6 zostaną skrócone do relacji Katowice–Pszczyna–Katowice, Kubalonka zostanie skrócona do relacji Katowice–Chybie–Katowice, w zamian zostaną uruchomione cztery linie autobusowe. Autobusy będą kursować zgodnie z zaktualizowanym rozkładem jazdy, który w najbliższych dniach zostanie opublikowany na stronie internetowej Spółki www.kolejeslaskie.pl” – poinformował Tomasz Musioł z Kolei Śląskich.

Z pociągów na autobusy i z autobusu na pociąg przeprowadzi pracownik w charakterystycznej pomarańczowej kamizelce z logo Kolei Śląskich.

„Prosimy stosować się do poleceń obsługi celem bezpiecznego i sprawnego przeprowadzenia procesu przesiadki. Dziękujemy za dobrą współpracę. Konduktor jest do Państwa dyspozycji i pomoże wyjaśnić wszelkie problemy związane z podróżą” – informują Koleje Śląskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.