Strefa Kultury - zmiany w organizacji ruchu / fot. InfoKatowice.pl

Nawet 500 zł i 5 punktów karnych daje policja za złamanie przepisów przy MCK. Tam obowiązuje nowa organizacja ruchu. Zakazy i nakazy są ignorowane przez kierowców.

Już posypały się mandaty dla kierowców, którzy łamią ograniczenia i nakazy w rejonie szpitala tymczasowego. Policja na razie nie podaje statystyk, co najmniej kilkanaście osób zostało ukaranych mandatami. Te mogą sięgać nawet 500 zł i 5 punktów karnych.

„Kierowcy nagminnie nie stosują się do znaku B2 zakaz wjazdu” – słyszymy na policji. Kierowcy muszą patrzeć na znaki przekonują mundurowi.

Jak powiedział nam Tomasz Bratek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, wobec kierowców łamiących przepisy będą wyciągane konsekwencje. Zmiana organizacji ruchu prawdopodobnie będzie funkcjonować tak długo jak szpital tymczasowy – do końca marca 2021.

„Należy się liczyć z wyciąganiem konsekwencji” – mówi Tomasz Bratek.

Przypominamy:

  • wprowadzono zakaz zatrzymywania na ulicy Olimpijskiej na odcinku od alei Roździeńskiego do ulicy Skrzypka, za wyjątkiem miejsc wyznaczonych do parkowania;
  • w celu dojazdu do alei Korfantego należy skręcić w prawo w ulicę Skrzypka;
  • ruch na odcinku ulicy Olimpijskiej od alei Korfantego do ulicy Ordona jest ruchem jednokierunkowym i ruch pojazdów odbywa się od alei Korfantego w kierunku ulicy Olimpijskiej;
  • wyjazd z ulicy Ordona do ulicy Olimpijskiej może odbywać się tylko w lewo, poprzez ulice Olimpijska do ulicy Nadgórników i alei Roździeńskiego;
  • na wysokości ulicy Ordona w kierunku alei Korfantego na odcinku ulicy Olimpijskiej obowiązuje zakaz wjazdu dla pojazdów, który nie dotyczy służb miejskich i pojazdów dojeżdżających do szpitala.

2 KOMENTARZE

  1. A co to za debil ustawił takie znaki? Nie wiem, może się coś w tym zakresie ostatnio zmieniło ale mnie uczono że znak “zakaz wjazdu” ma rygor bezwzględności i nie ma żadnych wyjątków! Wyjatki mozna stosować przy znaki “zakaz ruchu” !

  2. Mnie ostatnio chceli karac mandatem mimo, ze pisze pod znakiem “za wyjatkiem zaopatrzenia szpitala”. Coz…. Nie to nie. Odmowa na paczki na szpital i odjazd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.