Przekazanie wsparcia Grupy Kapitałowej Silesia / fot. Slaskie

Milion złotych dla dwóch szpitali. W tym dla placówki z Katowic. To pomoc Towarzystwa Finansowego Silesia, które przekazało 1 mln zł na wsparcie dwóch podległych Urzędowi Marszałkowskiemu szpitali.

Pieniądze trafią do Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu, które na co dzień zaangażowane są w walkę z koronawirusem.

„Każda forma wsparcia dla służby zdrowia jest niezwykle ważna. Cieszę się, że Grupa Kapitałowa Towarzystwa Finansowego Silesia, czyli spółki Skarbu Państwa wspierają śląskie szpitale, to gest łączności i solidarności z regionem i służbą zdrowia. Te środki zostaną wykorzystane na zakup sprzętu i modernizację placówek, dzięki czemu poprawi się komfort pacjentów i personelu szpitali. Staramy się reagować na bieżąco na potrzeby szpitali, szczególnie tych zaangażowanych w walkę z COVID-19” – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Województwo Śląskie w ramach walki z pandemią stworzyło 1,3 tys. miejsc w szpitalach podległych Urzędowi Marszałkowskiemu. Potrzeb jest wiele, dlatego każde wsparcie się przyda.

„Placówki służby zdrowia zaangażowane w te działania mają wyjątkowe potrzeby. Sprzęt, który trafia do szpitali jest niezwykle potrzebny i wierzę, że będzie służyć także po epidemii, dlatego takie działania wpisujące się w ideę społecznej odpowiedzialności biznesu są niezwykle cenne” – tłumaczyła Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Środki finansowe trafią do Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu i będą przeznaczone na zakup sprzętu w ramach walki z COVID-19. Obie placówki otrzymały po 500 tys. zł.

„Przeznaczając środki, wypracowane przez podmioty wchodzące w skład grupy kapitałowej, chcemy pomóc tym, którzy udzielają pomocy potrzebującym, a więc szpitalom z województwa śląskiego. Włączamy się w ten sposób w budowanie wysokiej jakości zdrowia publicznego” – podkreślała Jadwiga Dyktus, prezes Zarządu Towarzystwa Finansowego Silesia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.