Szpital w MCK / fot. SUW Katowice

Od dzisiaj tymczasowy szpital w MCK przyjmuje pacjentów. Znajdzie tam miejsce docelowo 500 chorych, w tym 100 osób, które będą potrzebowały respiratorów. W tym tygodniu ma nastąpić też odmrażanie łóżek w szpitalach dla pacjentów nie chorujących z powodu koronawirusa. W sumie nawet 700 łóżek w szpitalach na terenie regionu ma zostać zwolnione.

Odmrażanie łóżek „niecovidowych” ma nastąpić w pierwszym tygodniu grudnia. Chodzi o 700 łóżek w szpitalach w regionie, dalsze zwalnianie łóżek zależy od sytuacji w epidemią koronawirusa.

„Szpital osiągnął zdolność operacyjną, jest gotowy na przyjęcie pacjentów od poniedziałku. W pierwszym etapie działania ten 500-łóżkowy szpital udostępni 140 miejsc internistycznych oraz 20 w standardzie oddziału intensywnej opieki medycznej” – mówił w trakcie niedzielnej konferencji Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Chorymi będzie opiekować się 200 osób w tym 40 lekarzy oraz 80 pielęgniarek. Do pomocy zgłosili się wolontariusze – w tym klerycy i studenci.

„W razie potrzeby szpital tymczasowy w Katowicach będzie rozszerzać swoją działalność o kolejne łóżka. Obiekt będzie więc funkcjonował w systemie modułowym” – zapewnił wojewoda.

Szpital ma działać do końca marca 2021 roku. Wcześniej wojewoda podawał, że jego przygotowanie w MCK to kwota rzędu około 12 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.