Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

 Katowice na początku listopada informowały o zamiarze powstania szlaku katowickich murali, po to głównie zrobiono stronę internetową, gdzie znajdują się informacje o muralach w mieście. Jak się okazało, strona nierzucająca na kolana ani wyglądem, ani funkcjonalnościami – kosztowała ponad 21 tys. zł.

Chodzi o stronę murale.katowice.eu, tam znajdują się informacje na temat murali w mieście oraz ich lokalizacja na mapie.

Dostrzegając zainteresowanie tą formą działalności artystycznej, miasto Katowice postanowiło stworzyć szlaki spacerowe, przebiegające w pobliżu budynków ozdobionych muralami” – tłumaczyła Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji katowickiego magistratu. – „Pierwszym krokiem ku temu jest strona internetowa, dzięki której każdy może odkryć tę niezwykle barwną stronę miasta, a także poznać bliżej artystów, będących autorami poszczególnych prac” – dodaje naczelnik.

Stroną z muralami zainteresował się katowicki radny Dawid Durał, który zapytał o koszty generowane przez ten „pierwszy krok” podjęty przez miasto. Dopytał też ile kosztowała i raczej do najtańszych nie należała.

W odpowiedzi na zapytanie Pana Radnego z dnia 2 listopada 2020r. w sprawie strony murale.katowice.eu informuję, że głównym inicjatorem projektu jest Wydział Promocji Urzędu Miasta Katowice. Strona została sfinansowana, w wysokości 21 525,- złotych brutto, z budżetu Miasta Katowice i nie będzie generowała dodatkowych kosztów utrzymania, ponieważ jest prowadzona na serwerach katowice.eu, a obsługą strony zajmują się pracownicy Wydziału Promocji” – poinformował sekretarz miasta Janusz Waląg.

Czego jak czego, ale murali w Katowicach nie brakuje, na ścianie rektoratu Uniwersytetu Śląskiego znajduje się Maria Goeppert-Meyer, katowicka noblistka, na ścianie Izby Pamięci Kopalni „Wujek” jest napis upamiętniający górników, którzy zginęli podczas pacyfikacji kopalni w 1981 roku – w mieście znajdziemy też Jerzego Kukuczkę czy Wojciecha Korfantego.

Murale też znikają z Katowic tak jak ten, który powstał na ścianie Urzędu Miasta Katowice przy ulicy Młyńskiej w grudniu 2018 roku. Został zabudowany przez hotel, a na stronie murale.katowice.eu go nie znaleźliśmy.

Mural kosztował miasto ponad 22 tys. zł.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.