GieKSa pokonała na własnym stadionie Motor Lublin 2:1. Zwycięską bramkę zdobył w ostatniej minucie gry Filip Kozłowski.

W wyjściowej jedenastce GieKSy nastąpiły dwie zmiany w porównaniu do ostatnich zwycięskich spotkań. Za zmagającego się z urazem Błąda oraz Woźniaka na murawie zobaczyliśmy Kościelniaka i Kiebzaka. Od początku spotkania przewaga na murawie należała do gospodarzy, którzy próbowali grać skrzydłami i kilka razy byli blisko pokonania Madejskiego, w decydujących momentach jednak brakowało im precyzji. Najlepszej okazji nie wykorzystał już w 8 min. Kozłowski, który w idealnej sytuacji zamiast w bramkę trafił w… jednego ze swoich partnerów. Motor w pierwszej połowie odpowiedział raz, mocnym strzałem z rzutu wolnego, który Mrozek sparował przed siebie, do odbitej futbolówki na szczęście najszybciej dopadł obrońca GieKSy. Po 45 minutach był więc bezbramkowy remis.

Druga połowa rozpoczęła się od świetnej okazji dla katowiczan, ale Kościelniak nie zdołał dojść do dośrodkowania. Później to nieoczekiwanie lublinianie doszli do głosu i kilka razy w polu karnym Mrozka zrobiło się gorąco. Golkiper GieKSy najlepszym zagraniem popisał się jednak w 66 min., kiedy… dalekim wykopem podał do Sanockiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam i umieścił piłkę w siatce. Przyjezdni nie złożyli jednak broni i dążyli do wyrównania. Ta sztuka udała im się w 82. min., kiedy Rak uderzy głową nie do obrony. Na tym jednak emocje w tym spotkaniu się nie skończyły. Tym razem to podopieczni trenera Rafała Góraka rzucili się do ataków. Ich determinacja została nagrodzona w doliczonym czasie gry, kiedy Sanocki urwał się obrońcy, podał do Kozłowskiego, a ten zdobył zwycięską bramkę.

GKS Katowice – Motor Lublin 2:1 (0:0)

Bramki: Sanocki, Kozłowski – Rak

GKS Katowice: Mrozek – Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski (59. Janiszewski), Rogala – Sanocki, Kościelniak (82. Stefanowicz), Gałecki, Urynowicz (82. Jaroszek), Kiebzak (68. Woźniak) – Kozłowski.

Motor Lublin: Madejski – Swędrowski, R. Król, Wójcik (73. Duda), Kumoch (73. Rak), M. Król, Grodzicki (15. Cichocki), Ceglarz, Wawszczyk, Moskwik, Świderski (79. Ropski).