Zatrzymali złodziei samochodów. Musiała interweniować jednostka specjalna z Katowic. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy specjalizowali się w kradzieżach samochodów francuskich marek. Mieszkańcy Gliwic zostali tymczasowo aresztowani, grozi im 10 lat więzienia.

Mężczyźni ukradli z Tarnowskich Gór samochód marki Renault Koleos.

„Następnie pojazd został przewieziony do Radzionkowa i pozostawiony na jednym z osiedli mieszkaniowych. Policjanci wkroczyli do akcji. Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej wspólnie z mundurowymi z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach oraz policjantami z gliwickiej komendy miejskiej przeprowadzili działania zmierzające do zatrzymania złodziejskiego duetu” – wyjaśnia Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – „45-latek wpadł w ręce policjantów, gdy przy pomocy dorobionego wcześniej kluczyka otworzył auto i próbował nim odjechać. Drugi z mężczyzn został zatrzymany w pobliży miejsca zaparkowania pojazdu, gdzie czekał na swojego kompana” – dodaje.

Policjanci ustalili, że mężczyźni specjalizują się w kradzieżach pojazdów francuskich marek. W przeszłości byli za to karani, młodszy z mężczyzn od 22 lat zajmował się kradzieżami pojazdów.

Obaj zostali aresztowani na okres 3 miesięcy, grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, więc niewykluczone, że dojdzie do kolejnych zatrzymań i zarzutów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.