Materiały pirotechniczne / fot. Policja
Reklama

Pijany mężczyzna detonował materiały pirotechniczne w Katowicach-Piotrowicach. Wezwano kontrterorystów i policjantów zajmujących się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym. Zatrzymano 35-latka, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna detonował ładunki pirotechniczne na swojej posesji w Katowicach-Piotrowicach. Dyżurny katowickiej policji otrzymał zgłoszenie, że doszło do kilku wybuchów w namiocie ustawionym na posesji. Skierowano na miejsce policję, wywiadowcy zastali w namiocie czterech mężczyzn, którzy urządzili sobie libację.

35-latni właściciel posesji miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, przyznał się, że odpalił 3 ładunki.

„Ze względu na znalezione przez wywiadowców inne materiały pirotechniczne na miejsce zostali wezwani policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym, a także funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji w Katowicach, którzy zabezpieczyli materiały o rożnej masie i wielkości. Ponadto wywiadowcy na miejscu ujawnili nabój do broni palnej, konsolę do zdalnego odpalania ładunków pirotechnicznych, paralizator, a także lont pirotechniczny” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

35-latek trafił do izby wytrzeźwień, po wytrzeźwieniu złożył wyjaśnienia. Czynności w sprawie trwają – biegli mają określić moc materiałów wybuchowych, którymi dysponował.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.