Pobieranie wymazu COVID-19 / fot. PGG/Twitter

Rząd zapowiedział badania przesiewowe na Śląsku. Możliwe dwa sposoby przeprowadzania badań – jeden obowiązkowy pośród wszystkich mieszkańców oraz druga wersja to badania tylko dla chętnych.

Rząd jeszcze nie zdecydował o tym jak dokładnie będą wyglądały zapowiedziane badania przesiewowe w trzech województwach, gdzie jest najwięcej nowych zakażeń.

„Podjęliśmy decyzję, że będzie to Podkarpacie, Małopolska i Śląsk. W tej chwili w najbliższym czasie opracujemy dokładnie jak będzie wyglądał model logistyczny przeprowadzenia tych badań przesiewowych” – mówił w sobotę Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Dzisiaj na antenie radia RMF zaznaczył, że brane są pod uwagę dwie wersje przeprowadzania badań. Obowiązkowa oraz tylko dla chętnych.

Ten drugi wariant ma się opierać na lekarzach POZ. „Każdy będzie mógł przyjść i zostać przebadany” – mówił na antenie radia minister zdrowia.

Wersja z badaniami obowiązkowymi, to wariant, którego przygotowanie zajmie więcej czasu – prawdopodobnie może się zrealizować w grudniu. Mieszkańcy dostaną wtedy skierowanie na badanie w punkcie drive thru przy pomocy np. wiadomości SMS.

W tym tygodniu rząd zdecyduje jaki model przeprowadzania badań przesiewowych wybierze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.