Zatrzymani mężczyźni / fot. Policja

Złodzieje grasowali po Katowicach i okradali mieszkania. W biały dzień, nawet z domownikami w środku. To były bezczelne kradzieże dokonywane przez młodych mieszkańców Katowic. Ci żeby zmylić policję zatrzymali się w hotelu, ale policjanci ich znaleźli. Mężczyźni przyznali się do winy.

Do kradzieży w 16 mieszkaniach na terenie Katowic dochodziło od połowy września do praktycznie końca października.

„Jak ustalili śledczy, mężczyźni od połowy września włamywali się do mieszkań w Katowicach. Podejrzanym nie przeszkadzała nawet obecność domowników w mieszkaniu. Wybierali mieszkania na parterach budynków i wypychając okno, wchodzili do lokalu. Ich łupem padał nie tylko sprzęt elektroniczny, gotówka i biżuteria, ale praktycznie wszystko, co mogli spieniężyć i wynieść przez okno” – tłumaczy Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Gdy np. osoba starsza gotowała w kuchni, sprawcy wchodzili do mieszkania i je plądrowali. Zabierali wszystko co dało się włożyć do kieszeni. Ostatecznie udało się zatrzymać 25, 26 i 29-latka. Mężczyźni wiedzieli, że na ich tropie jest policja. Ukrywali się w hotelu na terenie Katowic.

„Przyznali się do 16 włamań i złożyli wyjaśnienia” – informuje policja

Mężczyźni chcą dobrowolnie poddać się karze, jednak o jej wysokości zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

1 Komentarz

  1. Ta patologia naprawdę nic nie potrafi? Do żadnej roboty ta szlachta leżąca pyskiem na podłodze się nie nadaje? Tylko kraść ludziom? Niby zdrowe, silne chłopy, a takie ułomne jednak i głupsze niż 5-letnie dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.