GieKSa w zaległym spotkaniu dziesiątej kolejki Polskiej Hokej Ligi przegrała z Energą Toruń 0:1. Katowiczanom nie udał się więc rewanż za mecz w Toruniu, gdzie lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 3:2.

Pierwsze kilkanaście minut spotkania to napór GieKSy, która stworzyła sobie kilka akcji, które mogły zakończyć się bramką. Blisko pokonania Svennsona byli m.in. Krężołek, Starzyński, Pasiut i Stoklasa, ale toruński golkiper nie dał się zaskoczyć. Przyjezdni w tym czasie oddali tylko kilka strzałów na bramkę Simbocha, który nie miał większych problemów z ich obroną. W końcówce tercji spotkanie się nieco wyrównało, choć to nadal podopieczni trenera Piotra Sarnika przeważali. Nie dało to jednak żadnego rezultatu i po 20 minutach było 0:0.

W drugiej odsłonie goście zagrali znacznie lepiej. Tym razem Simboch musiał się kilka razy wykazać swoim kunsztem, aż w końcu, na 9 sekund przed końcowym gwizdkiem, skapitulował po uderzeniu Dołęgi, który wykończył szybką kontrę swojego zespołu. Katowiczanie także mieli okazje do pokonania Svennsona, który jednak wychodził górą z wszystkich opresji. Najbliżej szczęścia był w 25 min. Kruczek, ale jego strzał wylądował na słupku. Po dwóch tercjach było więc 1:0 da torunian.

W trzeciej tercji GieKSa szukała wyrównującego gola. Pomimo jednak tego, że długie minuty grała w przewadze jednego, dwóch, a w pewnym momencie nawet trzech zawodników, nie była dzisiaj w stanie pokonać świetnie dysponowanego bramkarza gości i w efekcie przegrała 0:1.

GKS Katowice – Energa Toruń 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Bramka: Dołęga

GKS Katowice: Simboch (Miarka) – Krawczyk, Franssila, Nahunko, Rohtla, Stoklasa – Zieliński, Andersons, Wanat, Starzyński, Michalski – Wajda, Kruczek, Krężołek, Pasiut, Fraszko – Schmidt, Paszek, Adamus, Mularczyk, Skrodziuk.

KH Energa Toruń: Svensson (Studziński) – Kozlov, Shkodenko, M. Kalinowski, K. Kalinowski, Dołęga – Smirnov, Podsiadło, Saloranta, Feofanov, Osipov – Kuzniecov, Gusevas, Shabanov, Chvanchikov, Bondaruk – Olkinoura, Jaworski, Jaakola, Rozkhov, Olszewski.