Reklama

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, przygotowano oddział covidowy dla małych pacjentów

AM

Covidowy odcinek GCZD / fot. GCZD / Facebook
Reklama

W katowickim GCZD przygotowano oddział covidowy dla małych pacjentów. Tak jak wcześniej zapowiadało Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, przekształcono Oddział Położnictwa i Perinatologii, który – na chwilę obecną – wyłączony z użytkowania został do końca roku. 

O przygotowaniu oddziału poinformował szpital. Tam codziennie trafiają dzieci w różnym stanie – po wypadkach, potrzebujące pilnych operacji czy m.in. z takimi chorobami jak cukrzyca czy nowotwory. Niektóre z dzieci chorują także na COVID-19.

„Dlatego, w trosce o wszystkich naszych pacjentów, zdecydowaliśmy o przeznaczeniu pomieszczeń Oddziału Położnictwa i Perinatologii dla ciężko chorych dzieci, u których występuje również Covid-19. Dzieci chorujące na poważne schorzenia, które mają równocześnie koronawirusa, leczone są teraz w odizolowanych salach, z odrębnym węzłem sanitarnym, w bezpośrednim sąsiedztwie oddziału ratunkowego i lądowiska, z dostępem do bloku operacyjnego. To najlepsza lokalizacja, która jest bezpieczna epidemicznie dla pacjentów i personelu kilkunastu innych oddziałów szpitala” – poinformowało GCZD.

GCZD ma doświadczenie z pacjentami covidowymi, którzy pojawiają się na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, placówka ma też odcinki infekcyjne na poszczególnych oddziałach, gdzie hospitalizowani są pacjenci covidowi potrzebujący opieki szpitalnej.

Reklama

„Jesteśmy jedynym w województwie śląskim wysoko specjalistycznym szpitalem pediatrycznym, który leczy wszystkich pacjentów, również tych z covidem” – mówił nam rzecznik GCZD, Wojciech Gumułka.

GCZD opublikowało w swoich mediach społecznościowych filmik, na którym widać jak wygląda nowy odcinek dla dzieci ciężko chorych ze stwierdzonym COVID-19.

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie