Flaga / fot. UM Tychy

Dzisiaj Święto Niepodległości. Katowickie obchody w ograniczonym charakterze. Co przygotowano na 11 listopada?

Uroczystości rozpocznie złożenie wieńców przez delegacje władz rządowych i samorządowych.

  • o godz. 9:00 pod pomnikiem Powstańców Śląskich,
  • o godz. 9:20 pod pomnikiem Wojciecha Korfantego,
  • o godz. 9:40 pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego,

O godz. 10:30 w Archikatedrze Chrystusa Króla będzie uczestniczyć w mszy świętej odprawianej w intencji Ojczyzny, celebrowanej przez Metropolitę Katowickiego ks. abp. Wiktora Skworca. Skromne obchody będą odbywały się z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego.

„Ze względu na pandemię koronawirusa to będzie inne święto niż dotychczas. Zachęcam jednak mieszkańców naszego regionu do świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w swoich domach. Okazje ku temu dają znakomite inicjatywy patriotyczne i akcje, jak na przykład „Niepodległa do Hymnu” – podkreślił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Wspaniałą inicjatywą do zaakcentowania wspólnotowego wymiaru obchodów jest akcja „Niepodległa do Hymnu”. Wystarczy w południe 11 listopada włączyć jedną ze stacji radiowych lub telewizyjnych i przyłączyć się do śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. A już dzisiaj w akcji „Niepodległa do Hymnu” uczestniczyli uczniowie i poprzez łącze internetowe, miedzy e-lekcjami, odświętnie ubrani odśpiewali o godz. 11.11 hymn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.