Wojewoda Śląski w MCK / fot. Jarosław Wieczorek/ Wojewoda Śląski / Twitter

Do MCK przyjechał ważący 27 ton zbiornik na tlen.  Wiadomo, gdzie powstaną dwa kolejne szpitale tymczasowe na Śląsku. W sumie w regionie mają funkcjonować trzy tego typu placówki. 

Jeden powstaje w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W MCK rozstawiono już pierwsze boksy, w których znajdują się łóżka OIOM oraz tlenowe. Dzisiaj rozpoczęło się też instalowanie zbiorników na tlen.

„Pusty, ogromny zbiornik ważący 27 ton przywieziono przed południem z Dąbrowy Górniczej specjalnym samochodem do przewozu wielkich gabarytów. Do rozładunku użyto jednego z największych dźwigów w województwie, a w instalacji na tymczasowych fundamentach uczestniczyło blisko 18 osób” – poinformowała Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego. „Zbiornik pomieści 50 ton tlenu, obok stanęły trzy mniejsze na ok. 3 tony każdy. Dodatkowo zabezpieczono zestaw rezerwowy z blisko 145 butlami” – dodaje.

Zbiornik z tlenem / fot. Jarosław Wieczorek/ Wojewoda Śląski / Twitter

Przez kilka godzin trwała akcja instalacji, w najbliższych dniach zbiorniki będą sprawdzane i schładzane po to, aby najprawdopodobniej pod koniec tygodnia mogły być wypełnione tlenem.

W obiekcie pojawiły się już łóżka, respiratory oraz kardiomonitory. Gotowość do pracy w nowej placówce zgłosiło 390 osób. Docelowo ma tam miejsce znaleźć 500 pacjentów.

„Do uruchomienia pierwszego szpitala tymczasowego pozostało jeszcze dwa tygodnie. Wierzę, że tych zgłoszeń będzie z dnia na dzień coraz więcej. Musimy jak najlepiej zabezpieczyć zdrowie i życie mieszkańców – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Kolejne dwa szpitale

W regionie powstają także kolejne dwa szpitale. W hali magazynowej lotniska w Pyrzowicach znajdzie się 145 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Trwają pracę związane z instalacją tlenową w obiekcie.

Trzeci taki obiekt zostanie zlokalizowany w jednym z uzdrowisk w Ustroniu. Ma przyjąć nawet 200 pacjentów w stanie ciężkim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.