Mateusz Morawiecki w katowickim MCK / fot. Kancelaria Premiera / Facebook

Premier w katowickim MCK. To tam powstaje szpital tymczasowy, który docelowo przyjmie 500 pacjentów. Dzisiaj do przyszłego szpitala przyjechały ciężarówki ze sprzętem.  

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach na co dzień gości targi, kongresy i wydarzenia kulturalne, teraz staje się szpitalem tymczasowym.

„To szpital na 500 miejsc, 500 łóżek, z tego wszystkie czy niemal wszystkie będą z dostępem do instalacji tlenowej. Z tego 100 będzie z podłączeniami pod respiratory. Dzisiaj do tego centrum przyjechało 6 tirów – 4 z łóżkami, które są tutaj rozpakowywane, 1 z respiratorami, które będą rozpakowywane” – mówił Mateusz Morawiecki w obiekcie MCK.

Premier podał, że w całym kraju podłączonych jest 2,2 tys. respiratorów, 3,5 tys. urządzeń czeka w magazynach Agencji Rezerw Materiałowych.

„Każdy szpital, który zwróci się do Agencji Rezerw Materiałowych otrzyma respirator, mam nadzieję, w terminie krótszym niż 48 godzin. To jest kwestia tylko odpowiedniej konfiguracji sprzętu” – powiedział premier w Katowicach.

W skali całej Polski ma powstać 6 tys. łóżek covidowych – zakaźnych.

„Dzisiaj mamy dostępnych około 30 tys. łóżek, ale liczba zakażonych osób jest wysoka, to będzie znowu około 27 tys. W związku z tym musimy tworzyć nowe miejsca dla chorych i musimy też opanować rozwój epidemii. Stąd te wszystkie obostrzenia, rygory” – podkreślił premier.

Szpital tymczasowy w MCK ma być gotowy w ciągu 2 tygodni. Jego przygotowanie to koszt około 10-12 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.