Premier Mateusz Morawiecki / fot. premier.gov.pl
Reklama

Dzieci w klasach od 1-3 przechodzą na nauczanie zdalne. „To przedostatni krok”. Przed narodową kwarantanną, poinformował dzisiaj premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Zmiany dla szkół wchodzą w życie od poniedziałku. Przedszkola i żłobki działają bez zmian. Wcześniej nauczanie zdalne obowiązywało dla dzieci w klasach od 4-8 oraz wyżej – w szkołach średnich, uniwersytetach etc.

Reklama

Zamknięte zostaną sklepy w centrach handlowych – poza aptekami i sklepami spożywczymi, podobnie kina i teatry – te obostrzenia ruszają od 7 listopada.

„Musimy doprowadzić do dynamicznego, drastycznego spadku zachorowań” – mówił minister zdrowia. Dzisiaj odnotowano 24 692 przypadki COVID-19. To rekord. Na Śląsku 2 165.

Mamy coraz więcej zgonów – podkreślał minister zdrowia i dodał, że także nie tych covodiowych.

„System opieki zdrowotnej przestaje być wydolny” – dodał minister. Zaznaczył: „to nie jest czas na niesnaski”.

W trakcie konferencji zaapelowano o pozostanie w domach i oddawanie osocza przez ozdrowieńców. Jeżeli nadal będzie rosła liczba zakażeń, to za około 10 dni może nastąpić narodowa kwarantanna. Pełny lockdown.

Mateusz Morawiecki apelował do protestujących na ulicach o protesty w internecie.

Rodzice dzieci mają otrzymać zasiłki na tych samych zasadach co wiosną.

Ma się też pojawić pomoc dla firm, których branże są zamykane. „Dzisiaj nasza pomoc będzie bardziej targetowana, bardziej selektywna, będzie trafiała do przedsiębiorców, którzy bardziej tego potrzebują” – mówił Mateusz Morawiecki.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.