32 metrowy tramwaj / fot. Tramwaje Śląskie

Do zajezdni w Katowicach przyjechał 32 metrowy tramwaj. To część wartego 221 mln zł zamówienia. Pojazd dotarł do Katowic w nocy z piątku na sobotę. To pierwszy z ośmiu tego typu wagonów, których wykonanie zleciła spółka Tramwaje Śląskie.

To część wartego 221 mln zlecenia, które trafiło do firmy Pesa Bydgoszcz S.A.  Spółka Tramwaje Śląskie zamówiła u bydgoskiego producenta tramwaje o dwóch długościach – 25-metrowe oraz 32-metrowe. Część dostarczonych już wagonów krótszych wozi pasażerów w Katowicach. Kolejne są w trakcie produkcji.

Laweta z nowym wagonem dotarła do zajezdni w Katowicach krótko po północy w sobotę 31.10.2020 r. Tu wagon będzie przygotowywany do badań homologacyjnych.

„Podobnie jak w przypadku wagonów krótszych dynamiczne badania homologacyjne zostaną przeprowadzone na naszej infrastrukturze. Odbiory rozpoczną się oczywiście po uzyskaniu świadectwa homologacji” – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Dostawy docierają stopniowo. Część nowych wagonów już jeździ po Katowicach.

„ W serii tramwajów 25-metrowych producent dostarczył do tej pory 9 wagonów, z których 2 wożą pasażerów na linii nr 36, 2 od poniedziałku wyjadą na linię nr 16, 3 kolejne są już odebrane i służą jako wozy szkoleniowe a 2 przywiezione w tym tygodniu czekają na odbiory” – wylicza Andrzej Zowada.

Umowa obejmuje dostawę 35 nowych tramwajów: 27 wagonów 25-metrowych oraz 8 pojazdów 32-metrowych. Ich zakup jest elementem prowadzonego przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Wartość kontraktu to niespełna 221 mln zł netto.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.