Koniec zwycięskiej serii. Porażka GieKSY z Jastrzębiem

Tomasz Borowiec

GieKSa przegrała w Satelicie z GKS-em Jastrzębie 5:2 i przerwała serię pięciu zwycięstw z rzędu.

Początek spotkania należał do gości, którzy już w 3 min. objęli prowadzenie po strzale Sawickiego. W kolejnych minutach jastrzębianie nadal atakowali, ale dobrze w bramce GieKSy spisywał się Simboch. Z czasem pojedynek się wyrównał, a w 13 min. Nechvatala pokonał Krężołek, wykorzystując grę w przewadze. W 19 min. to katowiczanie wyszli na prowadzenie po mocnym strzale z dystansu Wajdy. Niewiele później był już jednak remis, po błędzie arbitrów, którzy zaliczyli bramkę Wałęgi, która padła po gwizdku sędziego.

Druga odsłona nie była dla GKS-u udana. Już w pierwszej minucie Simbocha pokonał Philips. Ten sam hokeista wpisał się na listę strzelców w 33 min. Katowiczanie, choć długie minuty grali w przewadze jednego, a raz przez ponad minutę nawet dwóch zawodników, nie potrafili pokonać golkipera gości. Po dwóch tercjach było więc 2:4.

W trzeciej części to przyjezdni stwarzali lepsze sytuacje i byli bliżej podwyższenia prowadzenia. GieKSa rzadko zagrażała bramce rywala, a na sekundę przed końcem Philips skierował krążek do pustej bramki i tym samym GKS Jastrzębie przerwał zwycięską serię katowiczan, wygrywając 5:2.

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Bramki: Krężołek, Wajda – Sawicki, Horzelski, Philips (3)

GKS Katowice: Simboch (Miarka) – Krawczyk, Franssila, Wanat, Rohtla, Łopuski – Andersons, Zieliński, Michalski, Starzyński, Stoklasa – Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut, Krężołek – Cunik,Paszek, Skrodziuk, Mularczyk, Adamus

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (Prokop) – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimicek, Kostek, Urbanowicz, Hovorka, Philips – Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Wróbel – Michałowski, Pelaczyk, Nalewajka, Jarosz, Sołtys