Akty wandalizmu w Katowicach po protestach w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

„Zwykłe chamstwo”. Akty wandalizmu w Katowicach. Po protestach popisane budynki i obiekty sakralne – m.in. Archikatedra Chrystusa Króla została pomazana przez protestujących. Podobnie budynki w pobliżu katedry. „Jeb** PiS”, “Godek Kur**” i inne wulgarne hasła można przeczytać na ścianach kamienic, chodnikach, ławkach, koszach na śmieci i obiektach kultu.

Wulgarne napisy na obiektach kościelnych – Archikatedrze Chrystusa Króla i Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach – zostały już zamalowane.

„To jest zwykłe chamstwo. Nawet za komuny coś takiego było nie do pomyślenia” – powiedział nam jeden z pracowników parafii.

Jednak wulgarne bohomazy można znaleźć również na budynkach, chodnikach, ławkach, a nawet koszach na śmieci w centrum miasta. Dominuje wykrzykiwane w trakcie manifestacji hasło: „Jeb** PiS”.

Napisów nie brakuje na placu św. Jana Pawła II, na przeciwko katedry, a także na ul. Wita Stwosza.

„Wulgaryzmy, da się je spotkać w różnych częściach centrum miasta” – mówi nam oburzony mieszkaniec Katowic.

Policja otrzymała zgłoszenie odnośnie napisów na obiektach sakralnych. Prowadzi w tej sprawie postępowanie.

17 KOMENTARZE

  • Nie teraz – zawsze nam to przeszkadzało. Smutne, że do części kibolskiego bydła demolującego nasze miasto przyłączyli się teraz prymitywni przeciwnicy PiSu. Jak widać to ten sam poziom wrażliwości i te same metody wyrażania siebie. Wstyd i tyle.

   • “Je…ć Ruch”, “Je…ć Pis”, “Je…ć Giekse” – taki to wartościowy przekaz na poziomie 13-latków z patologicznych rodzin. No ale co się dziwić że miasto tak wygląda po ich przemarszach, jak średnia wieku na tych protestach to jakieś 16-18 lat. Kwiat naszej młodzieży doprawdy.

   • Prymitywni to są ludzie jak ty, dla których napis jest gorszy niż skazywanie kobiet na rodzenie martwych dzieci. Nie jestem takim chamem jak wy, więc nie będę Ci życzył, żeby żona, córka, wnuczka byli zmuszone do rodzenia. Zastanów się nad sobą.

    • Po pierwsze to nikt żadnej kobiety “nie skazał” na “rodzenie martwych dzieci” – nowy kompromis aborcyjny dopiero będzie wypracowany. Przypominam, że TK nie ustanawia prawa, a jedynie orzeka o zgodności prawa z konstytucją. Więc nie strasz Edwardzik, nie strasz, bo się ze…rasz. Chyba, że celowo siejesz dezinformację. A po drugie to ciekawe, czy jakby twój dom ktoś pobazgrał wulgaryzmami “je…ać aborcję”, “je…ać strajk kobiet” to nadal byś się tak głupio cieszył.

 1. Miasto jest cale zabazgrane lewackimi pierdolami. Gangi hipokrytow niszcza co napitkaja na drodze bo im ktos na odciska nadepnal. Kolorowi i czerwoni jak dzikusy… sam widzialem w centrum. Fajnie sie nacpac i udawac oburzonego. Dla mnie dzicz i oszolomy !!!

 2. Uwaga! Edward to zwykły troll albo po prostu na problemy z logicznym mysleniem. Po pierwsze to nikt żadnej kobiety “nie skazał” na “rodzenie martwych dzieci” – nowy kompromis aborcyjny dopiero będzie wypracowany, przypominam że TK nie stanowi prawa, a jedynie orzeka o zgodności prawa z konstytucją. Więc nie strasz, nie strasz bo się ze…rasz Edwardzie. A po drugie to ciekawe, czy jakby twój dom ktoś zabazgrał hasłami “je…ć aborcję”, ‘je…ć strajk kobiet” to nadal tak głupio byś się cieszył?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.