Manifestujący na ulicy Warszawskiej w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

Dzisiaj kolejna fala manifestacji w Katowicach. Od godziny 12.00 odbędą się protesty i manifestacje przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego. Dzisiaj w Katowicach będzie się sporo działo.

O godzinie 12.00 spod Pomnika Powstańców Śląskich w ramach dzisiejszego zaplanowanego Strajku Generalnego studentki i doktorantki Uniwersytetu Śląskiego wyruszą na spacer spod Pomnika Powstańców Śląskich. Przejdą ulicami miasta, należy spodziewać się utrudnień.

O godzinie 18.45 wystartuje Techno Blokada przy Skarbku organizowana przez katowickie kluby muzyczne, natomiast o godzinie 19.00 zaplanowano „Spacer z siostrami”. Z tym, że tym razem zmieniono początek zgromadzenia, które odbędzie się na Rynku, a nie pod Katedrą Chrystusa Króla.

Manifestujący tym razem chcą spacerować po centrum i odwiedzać rejon siedzib PiS oraz Konfederacji w Katowicach.

Protesty w obronie praw kobiet i przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego odbywają się w Katowicach od piątku 23 października. Codziennie na ulice miasta wychodzi kilka tysięcy osób żeby zamanifestować swoje niezadowolenie po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, ten uznał, że usunięcie płodu z powodu jego ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodne z konstytucją.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.