Kuria nie wydała zgody Młodzieży Wszechpolskiej na manifestację na schodach katedry w Katowicach. Poinformowała o tym w specjalnym oświadczeniu, wcześniej dopytywana przez media. 

W niedzielę doszło do jednego z najbardziej gorących protestów przy Archikatedrze Chrystusa Króla. Na schodach manifestowała Młodzież Wszechpolska oddzielona kordonem policji od protestujących przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego. Doszło do starć z policją, jeden z mundurowych został poturbowany, zatrzymano 3 osoby.

Archidiecezja Katowicka w opublikowanym oświadczeniu stwierdziła, że nie wydała zgody na manifestację Młodzieży Wszechpolskiej.

„Kuria Metropolitalna w Katowicach nie wydała jakiejkolwiek zgody manifestującym na zajmowanie terenu kościelnego, zarówno wokół katedry, jak i budynku kurii” – czytamy w poniedziałkowym oświadczeniu. „Co więcej, w dniu wczorajszym środowisko Młodzieży Wszechpolskiej przerwało kontrmanifestację na wyraźną prośbę przedstawicieli Kurii Metropolitalnej i policjantów z zespołu antykonfliktowego. Kontrmanifestantów wyprowadzono tylnym wyjściem katedry. W efekcie tych działań uniknięto dalszej eskalacji emocji i konfliktu wśród manifestujących” – dodaje Archidiecezja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.