Zatrzymania w Katowicach po manifestacji przed Archikatedrą Chrystusa Króla. W sumie trzy osoby zatrzymała katowicka policja. Przypomnijmy, doszło do konfrontacji z policją, użyto gazu.

W sobotę i niedzielę tysiące osób protestowało na ulicach Katowic, w niedzielę przed katedrą, policja odgrodziła od siebie wielotysięczny tłum i garstkę Młodzieży Wszechpolskiej. Doszło do starć policji z przeciwnikami ograniczania praw aborcyjnych.

Jak podaje policja, do starcia mundurowych doszło z dwoma grupami protestujących w rejonie ulicy Plebiscytowej.

„Część z nich zaatakowała stróżów prawa parasolami, rzucała w nich kamieniami, butelkami i puszkami, szarpano za tarcze i popychano, chcąc przedostać się przez policyjny kordon. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu i siły fizycznej” – mówi Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Trzy osoby zostały zatrzymane. To kobieta i dwóch mężczyzn. Zatrzymanym przedstawiono m.in. zarzut czynnej napaści na policjantów, naruszenia ich nietykalności, znieważenia, a także zmuszania przemocą do zaniechania prawnej czynności służbowej. Ponadto mundurowi wylegitymowali 50 osób” – dodaje.

Z informacji podanych przez katowicką policję wynika, że protestujący mieli uszkodzić policyjny radiowóz, a jeden z policjantów został dotkliwie poturbowany, gdy zatrzymywał agresywnego mężczyznę.

„Policjant trzymając zatrzymanego został przewrócony i wielokrotnie kopany po tułowiu i głowie w celu odbicia zatrzymanego mężczyzny. Pomimo brutalnego ataku funkcjonariusz nie wypuścił zatrzymanego” – opisuje rzecznik katowickiej policji.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.