Reklama

Dzisiaj o 16.00 zapowiadają blokadę Katowic. Będzie też „Spacer z siostrami”

AM

Blokada ronda im. gen. J. Ziętka / fot. Katarzyna Medwid / InfoKatowice.pl
Reklama

Dzisiaj o 16.00 zapowiadają blokadę Katowic. Będzie też „Spacer z siostrami” pod Katedrą Chrystusa Króla w Katowicach. Ten rozpocznie się o godzinie 19.00.

To kolejny dzień protestów w Katowicach – mieszkańcy nie chcą zaostrzenia prawa aborcyjnego. Ulice Katowic od piątku są pełne protestująych.

W większych miastach – podobnie w Katowicach – na godzinę 16.00 Strajk Kobiet zapowiedział blokadę miasta. Mówi się o rejonie Spodka, ewentualnie DTŚ-ce.

Blokadę pierwotnie oznaczono w rejonie Spodka, z tym, że to “miejsce poglądowe” – zaznaczył Strajk Kobiet.

Reklama

„Lokalizacje gdzie się zbieramy i trasę przejazdu podamy na godzinę przed rozpoczęciem. tak dla bezpieczeństwa” – informują organizatorzy.

„Spacer z siostrami” tym razem zaplanowano na godzinę 19.00 pod Katedrą Chrystusa Króla w Katowicach. W trakcie wczorajszej – wielotysięcznej manifestacji – doszło do starć z policją. Zatrzymano 3 osoby, jeden policjant został dotkliwie poturbowany.

 

Reklama

4 KOMENTARZE

  1. janusze strajkowania: dajcie spokój ludziom pracującym wracającym do rodzin, jadącym na strajk. Chcecie coś blokować, blokujcie ulice wokół urzędu miasta, domu wojewody, lokali pisowców, czy jakiegokolwiek terenu związanego z tą pisowską syfiarnią. Ale blokowanie DTŚ? Po co to komu? Niektórzy tędy na strajk jadą…

      • nie wiem o co ci jasiu chodzi, ale od tego są specjaliści, może ci pomogą. Na ulicach protestują ludzie z lewa, prawa i środka. To jest tak, jak ze złodziejem, który okradnie wszystkie mieszkania w bloku – nie ma znaczenia, kto na kogo głosował i skąd jest złodziej. Wszyscy wychodzą gonić złodzieja i skandują jego złodziejskie imię. Co za różnica z jakiego ugrupowania jest złodziej, jak każdy jest poszkodowany?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie