Reklama

Pijany kierowca Audi na DTŚ-ce chciał prześcignąć autobus. Źle się to skończyło – jest nagranie. Zapis z wideo rejestratora jednego z pojazdów został umieszczony w serwisie YouTube Polskie Drogi. Warto zobaczyć nagranie – tak ku przestrodze.

Widać na nim jak Audi kieruje się ulicą Chorzowską w stronę centrum miasta. W pewnym momencie próbuje wyprzedzić autobus, który akurat zjeżdżał na przystanek autobusowy. Audi wtedy z impetem zjeżdża na chodnik i uderza m.in. w znaki. Na filmie widać też pieszego, który szedł chodnikiem. Na szczęście nic mu się nie stało.

Nagranie podesłał nam jeden z użytkowników. Jak się okazało, doszło do tego niebezpiecznego zdarzenia na początku października. Dokładnie 9 października.

Kierowca Audi A6 to 35-letni mieszkaniec Sosnowca. Został wtedy zatrzymany za jazdę po pijanemu. Do zdarzenia doszło przed godziną 16.00.

„Badania wykazały, że miał 1,2 promila” – mówi Agnieszka Żyłka, z katowickiej policji.

Sprawa prowadzona jest pod kątem spowodowania kolizji i kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Reklama

5 KOMENTARZE

    • W świetle przepisów prawa ruchu drogowego jest dokładnie tak jak pisze prezes. Kierowca autobusu zmieniał pas ruchu i to on jest winny kolizji. Kierowca Audi będzie rozpatrywany w osobnym postępowaniu za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Kierujący autobusem dostał mandat, a kierujący Audi odpowie za przestępstwo.

  1. Marek C. Wyprzedzanie z prawej strony jest możliwe w tym miejscu. Odsyłam do KD. Sprawcą jest kierujący autobusem, który zmieniając pas nie zachował szczególnej ostrożności i zajechał pijanemu drogę.
    Wplyw alkoholu powinien być rozpatrywany jako osobny wątek.

  2. Panowie prawie macie rację ale po pierwsze kierowca ten znajdował się na pasie na którym znajdował się znak poziomy P-9 nakazujący opuszczenie tego pasa cyt: „Strzałka naprowadzająca oznacza nakaz wjazdu na sąsiedni pas ruchu wskazany strzałką” , znak ten był poprzedzony znakami pionowymi z informacją o tym że jest to zjazd na parking. Ale najważniejsze i chyba kluczowe jest to że gość dokonywał manewru wyprzedzania na skrzyżowaniu co jest zabronione Art. 24. pkt. 7 podpunkt 3) a tamten wyjazd jest skrzyżowaniem drogi podrzędnej z drogą z pierwszeństwem. O dozwolonej prędkości nie wspomnę i tym że w tym miejscu jest łuk więc kierowca autobusu przed rozpoczęciem manewru zjechania do zatoczki autobusowej nie mógł go zobaczyć w lusterkach bo go tam nie było.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.