Policja podczas protestów Katowicach / fot. Policja

Katowicka policja podsumowała wczorajsze protesty w mieście. Zatrzymano wtedy dwie osoby – jedną z nich był poseł Maciej Kopiec. Według policji miał zaatakować mundurowych podczas wykonywania czynności z innym 18-letnim mężczyzną.

„Pomimo nadawanych komunikatów policyjnych o zachowaniu zgodnym z obowiązującym prawem, mężczyzna w żółtej kurtce popychał policjantów, kopał, szarpał za tarcze i mundury. Stawał się coraz bardziej agresywny wobec policjantów. W celu niedopuszczenia do eskalacji agresji tłumu osób znajdujących się w pobliżu, mężczyzna został obezwładniony i doprowadzony do radiowozu w celu wykonania czynności legitymowania” – tłumaczy Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Ze względu na zgromadzony tłum przemieszczono się radiowozem na parking Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, gdzie wykonano czynność legitymowania podczas której okazało się, że mężczyzna jest posłem na Sejm. Po potwierdzeniu jego danych policjanci zakończyli czynności, a poseł opuścił radiowóz” – dodaje.

Poseł na Tweeterze stwierdził, że “ZOMO kłamie”.


18-latek – wobec, który również interweniowała policja – został zatrzymany i usłyszał zarzuty na komendzie. „Przedstawiono mu zarzut zmuszania funkcjonariuszy przemocą do zaniechania prawnej czynności służbowej” – informuje policja.

Grożą mu 3-lata więzienia.

W sobotę tłum manifestował w Katowicach po raz kolejny niezadowolenie z zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.