Reklama

„Arka Gdynia, Kaja Godek” krzyczeli w Katowicach. Doszło do starć z policją, użyto gazu

A. Maciaszczyk / K. Medwid

Reklama

W Katowicach kolejny dzień protestów. Doszło do starć z policją przed Katedrą Chrystusa Króla, która osłaniała kontrmanifestację tzw. środowisk „pro-life”. Użyto gazu wobec demonstrujących, poszkodowana została również reporterka InfoKatowice.pl.

To kolejny dzień olbrzymich protestów w Katowicach. Kolejny „Spacer z siostrami” rozpoczął się o godzinie 19.00 przed Katedrą Chrystusa Króla. Tam policja odgradzała dwie manifestacje od siebie – środowisk „pro-life” oraz osób manifestujących przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

W pewnym momencie doszło do starć z policją, „spacerujący” chcieli odebrać baner kontrmanifestującej Młodzieży Wszechpolskiej. Mundurowi użyli gazu. Poszkodowana została m.in. obecna na miejscu nasza reporterka.

„Wypierd***” skandowali manifestujący. Pojawiły się też antyrządowe hasła „jeb** PiS” oraz „Arka Gdynia, Kaja Godek”.

Przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego następnie przeszli ulicami Katowic, w tym zablokowali rondo im. Gen. Ziętka, blokując tym samym ruch w centrum miasta.

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Banda rozwścieczonych obywateli, którzy jak dzieci kierują swoją agresję w złą stronę… Żałosne, co wam da szarpanie policjantów. Ludzie w tłumie zachowują się jak bydło, ale później jak już nawywijają zaczyna się płacz bo trzeba za to odpowiedzieć. Po to jest policja żeby chronić ludzi nawet przed własną głupotą.

  2. W państwie prawa za łażenie po ulicy ta banda została by ukarana. Za publiczne wulgaryzmy, braki maseczek czy nieprzestrzeganie dystanu społecznego również. Tutaj się ją wychwala w mediach. Ale miark się w końcu przebierze…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie