Kobieta w kapturze / fot. InfoKatowice.pl

Białorusinka skontrolowana w Katowicach. Dostała zakaz wjazdu na 2 lata do Polski i całej strefy Schengen. Kobieta usłyszała zarzuty, do których się przyznała. Chciała m.in. posłużyć się podrobionymi dokumentami. 

Do kontroli obywatelki Białorusi doszło w Katowicach. Kobieta okazała jedynie strażnikom granicznym paszport. Przebywała na terytorium Polski bez ważnej wizy lub tytułu pobytowego. Została zatrzymana.

„W trakcie dalszych czynności służbowych, w wyniku obszukania bagażu cudzoziemki, ujawniono podrobiony czeski dowód osobisty. Kobieta przyznała się, iż miała zamiar wykorzystać ten dokument w Urzędzie Wojewódzkim w celu uzyskania legalnego zatrudnienia i pobytu na terytorium RP” – informuje Katarzyna Jesionowska ze Śląskiej Straży Granicznej. – „W związku z tym, iż cudzoziemka dostarczyła poleconym osobom potrzebne do podrobienia czeskiego dowodu osobistego dane personalne oraz zdjęcie ze swoim wizerunkiem usłyszała zarzut pomocnictwa. Kolejny zarzut przedstawiony kobiecie to czynienie przygotowań do posłużenia się podrobionym czeskim dowodem osobistym” – dodaje.

Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów i dobrowolnie poddała się karze. Została ukarana grzywną wysokości 500 zł. Dostała także 200 zł mandat za przebywanie na terytorium Polski nie posiadając do tego tytułu prawnego.

Wydana została także decyzja zobowiązująca ją do powrotu oraz orzeczono wobec niej zakaz ponownego wjazdu do Polski oraz innych krajów strefy Schengen na okres 2 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.