Dwóm 17-latkom z Katowic grozi do 10 lat więzienia. Szukała ich policja w związku z posłużeniem się w centrum handlowym nie swoją kartą płatniczą. To zarzut m.in. włamania się na konto, a to oznacza poważne konsekwencje.

Do transakcji miało dojść 11 września. W opublikowanym komunikacie policja szukała kobiety – w białej bluzie – na zdjęciu widoczne były dwie osoby nagrane przez kamery monitoringu.

„Podejrzewana kobieta w białej bluzie za pomocą karty bankomatowej pozyskanej dotąd w nieustalonych okolicznościach, wielokrotnie zbliżeniowo zapłaciła za zakupy. Podejrzewanej w trakcie zdarzenia towarzyszyła kobieta ubrana na czarno. Wizerunek obu kobiet zarejestrował monitoring” – informowała katowicka policja.

Ostatecznie jak się okazało, w tarapaty wpadły obie kobiety.

„Napłynęło wiele informacji, które pomogły śledczym ustalić tożsamość nastolatek, które same zgłosiły się na komisariat” – mówi Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Rozpoznali je mieszkańcy, którzy informowali policję, a także przedstawiciele szkoły, do której chodzą dziewczyny. Jak się okazało to dwie 17-latki.

Zaczęły trudny krok w dorosłość, bo z naszych informacji wynika, że będą odpowiadać jak osoby dorosłe. Za włamanie na konto i posłużenie się cudzą kartą płatniczą grozi kara do 10 lat więzienia.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.