Przez prace torowe na ulicach św. Jana i Kochanowskiego, dla pasażerów oznaczają spore problemy z tramwajami. Część linii nie pojedzie, część zostanie zastąpiona autobusami, inne będą miały zmienione trasy. W niedzielę spore utrudnienia dla podróżnych w Katowicach.
W niedzielę właśnie zaplanowano prace torowe na ulicach św. Jana i Kochanowskiego.
„W godz. 07:10 – 18:50 w dniu 18 października 2020 r. (niedziela), w związku z pracami torowymi na ul. Św. Jana i Kochanowskiego, na odcinku Katowice Rondo – Plac Miarki, nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego na trasie linii: 0, 6, 11, 7, 13, 14, 16, 19, 20, 36, 43 i 46” – czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Metropolitalnego.
Na czas prowadzonych prac linie kursować będą na trasie:
- 0: Katowice Koszutka Słoneczna Pętla – Chorzów Stadion Śląski,
- 6: Bytom Szkoła Medyczna – Katowice Wełnowiec Plac Alfreda,
- 11: Bytom Łagiewniki Zajezdnia – Katowice Koszutka Słoneczna Pętla,
- 7: Bytom Plac Sikorskiego – Katowice Sobieskiego,
- 13: Siemianowice Plac Skargi – Katowice Koszutka Słoneczna Pętla,
- 14: Mysłowice Dworzec PKP – Katowice Zawodzie Zajezdnia, natomiast kursy tej linii na trasie Brynów Huberta – Plac Miarki wykonywać będzie linia nr 36,
- 15: Sosnowiec Zagórze Pętla – Katowice Zawodzie Zajezdnia,
- 16: Katowice Wełnowiec Plac Alfreda – Chorzów Stadion Śląski.
- 19: Bytom Stroszek Zajezdnia – Katowice Koszutka Słoneczna Pętla,
- 20: Katowice Szopienice Pętla – Zawodzie Zajezdnia,
- 23 będzie ZAWIESZONA,
- 36: kursować będzie co 5 minut wg specjalnego rozkładu jazdy na trasie Katowice Brynów Huberta – Plac Miarki,
- 43: Chorzów Batory Zajezdnia – Katowice Sobieskiego, wykonując kursy również za linię nr 20 na tym odcinku,
- 46 będzie ZAWIESZONA.
Na trasie Zawodzie Zajezdnia – Katowice Plac Wolności – Katowice Plac Miarki – Zawodzie Zajezdnia oraz Koszutka Słoneczna Pętla – Katowice Plac Miarki zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza T-20, kursująca z częstotliwością co 10 minut i T-16, kursująca z częstotliwością co 7 i 8 minut wg poniższego:
- T-20 kier. Zawodzie Zajezdnia
KATOWICE Plac Wolności (autobusowy przed wjazdem w ul. Sobieskiego) – Dworzec (autobusowy; stanowisko nr 5) – Plac Miarki (tramwajowy na ul. Kościuszki) – Św. Jana (tramwajowy) – Rynek Teatr Śląski (tramwajowy) – Damrota (tramwajowy) – Graniczna (tramwajowy) – Zawodzie Paderewskiego (tramwajowy) – Zawodzie Uniwersytet Ekonomiczny (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Zawodzie Ośrodek Sportowy (autobusowy) – Zawodzie Łączna (autobusowy) – Zawodzie Zajezdnia (autobusowy)
- T-20 kier. Plac Wolności
KATOWICE Zawodzie Zajezdnia (autobusowy) – Zawodzie Łączna (autobusowy) – Zawodzie Ośrodek Sportowy (autobusowy) – Zawodzie Uniwersytet Ekonomiczny (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Zawodzie Paderewskiego (tramwajowy) – Graniczna (tramwajowy) – Damrota (tramwajowy) – Szkolna (autobusowy) – Mickiewicza (autobusowy) – Plac Wolności (autobusowy przed wjazdem w ul. Sobieskiego)
Przystanek tramwajowy Katowice Dworzec PKP w obu kierunkach jazdy nie będzie obsługiwany.
- T-16 kier. Koszutka Słoneczna Pętla
KATOWICE Plac Miarki (tymczasowy na ul. Kościuszki) – Św. Jana (tramwajowy) – Rynek Teatr Śląski (tramwajowy) – Aleja Korfantego (autobusowy) – Rondo (tymczasowy po zjeździe z Ronda przy Spodku) – Koszutka GIG (autobusowy) – Koszutka Słoneczna Pętla (tymczasowy na wysokości przystanku tramwajowego)
- T-16 kier. Plac Miarki
KATOWICE Koszutka Słoneczna Pętla (tymczasowy na wysokości przystanku tramwajowego) – Koszutka Misjonarzy Oblatów (tymczasowy za skrzyżowaniem) – Rondo (tymczasowy po zjeździe z Ronda) – Aleja Korfantego (autobusowy) – Mickiewicza (autobusowy) – Plac Wolności (autobusowy pomiędzy ul. Sobieskiego i ul. Gliwicką) – Dworzec (autobusowy; stanowisko nr 5) – Plac Miarki (tymczasowy na ul. Kościuszki)
Przystanek Katowice Św. Jana w kierunku placu Miarki nie będzie obsługiwany.