W ostatnich dniach w naszym regionie doszło do kilku zdarzeń z udziałem pieszych. Tylko w środę rano miały miejsce 4 potrącenia, 3 kolejne wieczorem. W Rybniku w rejonie przejścia dla pieszych zginęła 69-letnia kobieta, leżała na jezdni tuż za pasami pieszych. W Gliwicach potrącono natomiast 42-latkę, która przechodziła przez “zebrę”. W większości potrąceń na przejściach dla pieszych winę ponoszą kierowcy – kilka nagranych niebezpiecznych sytuacji udostępniła śląska policja.

Ostatnio do potrąceń doszło na terenie Gliwic, Raciborza, Rudy Śląskiej, Tarnowskich Gór i Zabrza – obrażeń ciała doznały osoby piesze. Niestety na skutek wypadku w Rybniku, który miał miejsce w rejonie przejścia dla pieszych, zginęła kobieta najechana przez samochód.

„Mokra jezdnia wpływa na  wydłużenie drogi hamowania pojazdu, szybciej zapadający zmrok powoduje, że zauważenie pieszego przez kierowcę jest utrudnione, dlatego jedyną słuszną wskazówką jest dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków, a te wraz ze zbliżającą się zimą będą coraz to gorsze. Bardzo duży wpływ na swoje bezpieczeństwo mają również piesi, przede wszystkim poprzez obserwowanie pojazdów w trakcie poruszania się po drodze” – tłumaczy Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Z analiz policji wynika, że w 90% zdarzeń z udziałem pieszych winni są kierowcy.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.