Maseczka ochronna / fot. InfoKatowice.pl

Pracownicy szeroko rozumianej pomocy społecznej będą mieli darmowe testy na COVID-19. To inicjatywa Zarządu Województwa Śląskiego. Zadanie sfinansują środki unijne, w ramach projektu wykonanych ma być 4,5 tys. testów.

„Stale analizujemy sytuację, dostrzegając, iż w tym trudnym czasie, niezbędne jest przetestowanie na obecność covid-19, pracowników systemu pomocy społecznej, bo przecież to oni dostarczają szereg usług społecznych na rzecz mieszkańców województwa śląskiego” – powiedział Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Reklama

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w ramach projektu „Kooperacje 3D – model wielosektorowej współpracy na rzecz wsparcia osób i rodzin” przewiduje wykonanie 4500 testów na obecność COVID-19 wśród pracowników pomocy społecznej.

„W ciągu najbliższych dni kierownicy ośrodków pomocy społecznej, domów pomocy społecznej, schronisk dla bezdomnych i innych instytucji pomocowych mogą zgłaszać potrzeby w zakresie testowania do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego” – tłumaczyła Izabela Domogała, członek zarządu województwa, która jak wczoraj informowaliśmy trafiła do kwarantanny po zakażeniu koronawiruem. Domogała jest odpowiedzialna za służbę zdrowia w województwie.

Projekt o wartości 2 999 999,99 zł współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.