Premier Mateusz Morawiecki / fot. Facebiok

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa na temat nowych obostrzeń w strefach żółtych i czerwonych. W strefie czerwonej znalazły się 152 powiaty – 11 na 16 miast wojewódzkich znajduje się w tej strefie. Katowice nadal pozostały w strefie żółtej. Rząd wprowadza nowe obostrzenia. 

„Musimy przerwać rozprzestrzenianie się wirusa za wszelką cenę i skala pandemii, jak ona będzie wyglądać, za 2-3 tygodnie zależy od przestrzegania naszych obostrzeń” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu poinformował, że w strefie żółtej gastronomia będzie mogła działać w godzinach od 6.00 – 21.00. Po 21.00 możliwe jest jedynie wydawanie jedzenia na wynos. Ograniczono ilość osób na weselach do 20 i imprezach okolicznościowych do 25 (od 19 października), podobnie mają wyglądać zgromadzenia. Na weselach nie można będzie tańczyć.

Baseny, aquaparki i siłownie zostają zamknięte. Transport publiczny ograniczony zostaje do połowy miejsc siedzących w pojeździe.

Szkoły średni i wyższe będą uczyć w systemie hybrydowym. Wydarzenia sportowe będą odbywać się bez udziału publiczności.

W strefie czerwonej wprowadzono także ograniczenia w sklepach – 5 osób na 1 kasę . Szkoły wyższe i średnie będą uczyć się zdalnie. Wesela i imprezy okolicznościowe nie mogą być organizowane.

„Testujemy granicy wydolności” – mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Nie jest wykluczone, że dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli też zostaną w domach, jeżeli nie uda się opanować koronawirusa. To jedna z możliwości brana pod uwagę przez rząd, poinformował premier.

1 Komentarz

  1. Wiem kiedy skończy się PANDEMIA. Skończy się wtedy kiedy będzie trzeba. Mam nadzieję, że przyjdzie taki dzień kiedy dotknie Was kara sprawiedliwości za zbrodnie na narodzie Polskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.