Reklama

Katowicka drogówka podczas deszczu miała co robić. 77 kolizji, zabrane dowody rejestracyjny i nałożone mandaty. Te dwa ostatnie to wynik akcji „Truck & Bus”, którą przeprowadzali policjanci. Ciągle jednak musieli zajmować się kolizjami na terenie miasta.

W trakcie dwudniowej akcji zabrano 40 dowodów rejestracyjnych i nałożono 59 mandatów karnych.

Reklama

„W ramach działań sprawdzali stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób mocowania ładunków, czas pracy kierowców oraz sposób przewożenia osób i rzeczy. W trakcie dwudniowych działań policjanci skontrolowali prawie 300 samochodów ciężarowych i autobusów. W wyniku przeprowadzonych kontroli mundurowi ujawnili między innymi 36 przypadki nieprawidłowego zabezpieczenia przewożonego ładunku, a także 65 uchybień stanu technicznego pojazdów. Policjanci nałożyli na kierujących 59 mandatów karnych, skierowali 3 wnioski o ukaranie i pouczyli 143 uczestników ruchu drogowego” – wyjaśnia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

W trakcie akcji udało się zatrzymać mężczyznę poszukiwanego listem gończym, był też jeden pijany kierowca, jeden z zakazem kierowania pojazdami, z cofniętymi uprawnieniami oraz taki, który nigdy ich nie miał.

W między czasie policjanci zajmowali się kolizjami. Tych było dość sporo – bo w ciągu dwóch dni 77.

„W tym miejscu kolejny raz apelujemy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków atmosferycznych” – dodaje rzecznik katowickiej policji.

Kolejne działania wkrótce, zapowiadają policjanci.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.