Osiedle Tysiąclecia / Vardges Muradyan

Katowicka policja skontrolowało 800 adresów. Ciągle ignorujemy kwarantannę. We wtorek 13 października policjanci z Katowic sprawdzili około 800 adresów osób, które powinny być na kwarantannie. Nie wszyscy byli.

10 osób nie znajdowało się w miejscu wyznaczonej kwarantanny. Skierowano wnioski do sądu o ich ukaranie, grozi im też grzywna z sanepidu – nawet 30 tys. zł.

Dzisiaj, jak informowały służby mamy 29 nowych przypadków COVID-19 w Katowicach, w regionie 520. Ponad 6,5 tys. nowych zakażeń odnotowano w całym kraju.

Kontrola w aplikacji

Dla osób w kwarantannie stworzono nawet aplikację „Kwarantanna domowa”. Dostępna jest na telefony z systemem Android i IOS. Wtedy zamiast wizyty policjantów, osoba na kwarantannie może wysłać zdjęcie. Aplikacji mogą używać tylko osoby na kwarantannie, których numer telefonu został dodany do specjalnej bazy.

„Jeśli zostałeś objęty kwarantanną, zachęcamy do pobrania i zainstalowania aplikacji „Kwarantanna domowa” w sklepach Google Play oraz App Store. Po jej zainstalowaniu zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.” – czytamy w komunikacie katowickiej policji.

Aplikacja pozwala także na podstawową ocenę stanu zdrowia, dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, szybką komunikację ze służbami oraz dostęp do opieki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.