Osiedle Franciszkańskie Południe - powstanie przy ulicy Książęcej / fot. TDJ Estate
Reklama

Deweloper już zbudował 20 budynków w Ligocie. Zapowiada kolejne. Obecnie ruszyła budowa ostatniego budynku wielorodzinnego w ramach Osiedla Franciszkańskiego – powstanie 49 mieszkań i 6 lokali usługowych. Inwestycja na tym się nie kończy, ma być kontynuowana pod szyldem „Franciszkańskie Południe”. Pierwsze mieszkania o podwyższonym standardzie mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Osiedle Franciszkańskie, realizowane jest od 2014 roku. W ramach pięciu etapów projektu powstało 20 budynków wielorodzinnych, a w nich 1024 mieszkania. 95 proc. z nich znalazło już właścicieli.

Z końcem września ruszyła budowa ostatniego budynku wielorodzinnego w ramach Osiedla Franciszkańskiego. Zostanie on wykonany przy ul. Książęcej, naprzeciw Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Poligraficzno-Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach. Znajdzie się tam 49 mieszkań o metrażach od 27 do blisko 100 m kw.

Lokale mieszkalne położone na 1. i 5. piętrze będą uzupełnione o przestronne tarasy, a we wszystkich pozostałych przewidziano komfortowe balkony. Z myślą o wzbogaceniu oferty usługowo-handlowej, na parterze zostały zaprojektowane lokale użytkowe. 7-kondygnacyjny budynek będzie posiadał jednopoziomowy garaż podziemny, w którym znajdą się miejsca postojowe, komórki lokatorskie, a także pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

„Budynek ten jest zwieńczeniem bardzo ważnego etapu w aktywności deweloperskiej TDJ Estate, bo dotyczącego naszej flagowej inwestycji mieszkaniowej. Projektu, który okazał się wielkim sukcesem, przyciągając ogromną liczbę klientów, którzy zaufali nam i wybrali Osiedle Franciszkańskie na miejsce do życia. To dla nas powód do dumy. Jednocześnie jako inwestor nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Kontynuujemy sprzedaż i budowę mieszkań w Ligocie, i ruszamy z nową marką – Franciszkańskie Południe” – mówi Agnieszka Krajcarz-Urbańska, manager ds. sprzedaży w TDJ Estate.

Franciszkańskie Południe powstanie w rejonie ulic Książęcej i Kijowskiej, na działkach sąsiadujących bezpośrednio z kompleksem klasztornym oo. Franciszkanów w Panewnikach. Ukształtowanie terenu i zielone otoczenie zainspirowały architektów do stworzenia kaskadowej zabudowy. Dzięki temu zostały zaplanowane mieszkania z przestronnymi tarasami i obszernymi oknami, które zapewnią mieszkańcom unikatowy widok na Kalwarię Panewnicką. Oprócz eleganckiej estetyki w projekcie postawiono na wygodne i bezpieczne rozwiązania użytkowe oraz wysokiej jakości materiały o solidnych parametrach technicznych.

„Franciszkańskie Południe to rozpoznawalna marka w nowej odsłonie. Wyróżnia je przede wszystkim odświeżona architektura i podwyższony standard. Inwestycja ma charakter otwarty, a planowane ciągi komunikacyjne umożliwią pieszym i rowerzystom swobodne poruszanie się między budynkami. Klienci niezmiennie mogą liczyć na zróżnicowaną, kompleksową infrastrukturę i przyjazne otoczenie. Sprzedaż mieszkań rozpoczniemy jeszcze w tym roku” – mówi Agnieszka Krajcarz-Urbańska.

Pod koniec września ruszyła budowa pierwszego etapu inwestycji, który obejmuje dwa 7-poziomowe budynki  składające się z trzech segmentów. Powstaną tu łącznie 92 mieszkania. Na parterze znajdą się lokale użytkowe. Garaż podziemny, podzielony na dwie jednokondygnacyjne hale, pomieści miejsca postojowe, komórki lokatorskie, pomieszczenia gospodarcze i techniczne.

Generalnym wykonawcą stanu surowego budynku numer 9 na Osiedlu Franciszkańskim oraz pierwszego budynku w ramach projektu Franciszkańskie Południe została firma GRIMBUD Sp. z o.o., specjalizująca się w realizacji inwestycji mieszkaniowych.

Zakończenie budowy zaplanowano na czerwiec 2022 roku.

Reklama

1 Komentarz

  1. plus dwa pietra w tych 20 budynkach i 400 mieszkan wiecej.niezrozumiala polityka przy 1000 mieszkaniach to znaczna liczba.tak samo jak budynek ktw2 ktory powinien byc inny.nie pasuje do otoczenia.bez sensu jak sie robi na zlosc.miejmy nadzieje ze wkoncu rozlicza polityke UM i Radnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.