Policjanci w Katowicach pouczali i kierowali wnioski do sądu. Za nienoszenie maseczek. W sobotę na terenie miasta odbyły się manifestacje antycovidowców. Niestety nie wszyscy zasłaniali nos i usta. W regionie przez weekend sporo osób ukarano za niestosowanie się do zasłaniania ust i nosa.

Przypomnijmy, od 10 października cały kraj – w tym Katowice – znajdują się w strefie żółtej, a to oznacza obowiązek zakrywania ust i nosa. W trakcie sobotnich manifestacji na Rynku nie wszyscy stosowali się do nowego obowiązku.

„Pomimo wielokrotnych komunikatów ze strony Policji przypominających o tym obowiązku, wielu uczestników nie stosowało obowiązkowych środków ochrony osobistej. W związku z tym policjanci wylegitymowali 118 osób, 47 z nich zostało pouczonych za popełnione wykroczenie (osoby te, po interwencji policjantów zasłoniły usta i nos), a wobec 71 zostały skierowane wnioski do sądu o ukaranie” – mówi Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. – „Zwolnione z tego obowiązku będą jedynie osoby, które będą posiadały zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy” – dodaje.

W sobotę mundurowi zabezpieczali 10 zgromadzeń odbywających się na obszarze naszego województwa w: Bielsku-Białej, Częstochowie, Rudzie Śląskiej, Rybniku i 6 w Katowicach. Uczestniczyło w nich blisko tysiąc osób. Podczas tych wydarzeń stróże prawa skierowali 168 wniosków do sądu, wystawili 9 mandatów i pouczyli 57 osób za niestosowanie się do obowiązujących przepisów w związku z ograniczeniami podczas epidemii.

Sporo osób w miniony weekend w sumie ukarano w regionie. W sumie w ciągu 2 dni policjanci ukarali mandatami blisko 2200 osób, pouczyli 1,5 tysiąca osób i skierowali blisko 500 wniosków do sądu.

„Ponadto policjanci nałożyli 4 mandaty, skierowali 5 wniosków i pouczyli kilkanaście osób w związku z naruszeniem przepisów o gromadzeniu się osób, nałożyli również 18 mandatów, sporządzili 1 wniosek do sądu i pouczyli 3 osoby w związku z naruszeniami zasad przemieszania się w transporcie zbiorowym” – informuje Aleksandra Nowara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Ponadto mundurowi nadal kontrolują osoby przebywające na kwarantannie. W ciągu ostatnich dni liczba tych osób dwukrotnie wzrosła i wynosi ponad 23 tysiące.

1 Komentarz

  1. po co po ulicach łazić, jak wystarczy tv włączyć i oglądać publiczne wydarzenia – wszystko pięknie nagrane, kto bez maski, ze zbliżeniami itd.
    Na KSW wirus pewnie nie ma wstępu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.