Parowóz / fot. Koleje Śląskie

W sobotę i niedzielę przejedziemy się parowozem z Katowic do Tychów, Gliwic czy Mikołów. To pomysł Kolei Śląskich na weekend. Trzeba wcześniej zarezerwować sobie miejsce online i wymienić je na bilet. Zainteresowanie takim przejazdem jest bardzo duże i większość terminów już jest zajęta.

„Możliwa będzie rezerwacja jednego przejazdu w systemie 1+1 (Jedna osoba + 1 osoba towarzysząca). Rezerwacje on-line będą wymieniane na okolicznościowy bilet, który do odbioru będzie w holu głównym Dworca Kolejowego w Katowicach od strony Placu Marii i Lecha Kaczyńskich” – informuje Tomasz Musioł, rzecznik Kolei Śląskich. – „Ponieważ kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa są priorytetem dla Kolei Śląskich, każdy podróżny będzie zobowiązany do przestrzegania przepisów sanitarnych oraz regulaminu podróży. Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą musieli pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Przed wejściem do pociągu wszystkim pasażerom zmierzymy temperaturę ciała, a już w pociągu każdy będzie miał obowiązek zasłaniania ust i nosa” – dodaje.

Pociąg każdorazowo ruszać będzie ze stacji Katowice i odwiedzi między innymi: Tychy, Bielsko-Białą, Bytom, Gliwice, Mikołów, Rybnik i Mysłowice.

„Wśród atrakcji, oprócz przejazdów zabytkowego składu, będzie można obserwować również wodowanie parowozu. To bardzo specyficzny i dawno nie widziany na śląskich torach proces napełniania tendra wodą. Zapas wody wystarczy na przejechanie około 130 kilometrów” – wylicza rzecznik Kolei Śląskich.

Ostatni raz na podobną skalę, parowóz jeździł po śląskich torach w 2010 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.