Koncepcja Fali / fot. Slaskie.pl
Reklama

„Kąpielisko „Fala” musi wrócić tam, gdzie jego historyczne miejsce”– przekonywał marszałek Jakub Chełstowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Śląskim. Zaprezentowano koncepcję nowej „Fali” i może to być jeden z ciekawszych obiektów w regionie. Ma kosztować nawet 60 mln zł.

„Prace związane z modernizacją Parku Śląskiego nabierają tempa. Od początku uważam, że kąpielisko „Fala” musi wrócić tam, gdzie jego historyczne miejsce, to będzie służyło wszystkim, którzy odwiedzają park. To będzie wyjątkowa przestrzeń rekreacyjna w sercu Śląska, nowoczesny i przyjazny rodzinom obiekt. Zarząd Województwa cały czas pracuje nad tym, żeby sfinansować kolejne duże inwestycje w Parku Śląskim” – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Reklama

Inwestycja ma być gotowa do 2023 roku.

14 mln zł na remonty

14 mln zł mają kosztować remonty na terenie Parku Śląskiego. Małe Kręgi Taneczne i Duży Krąg Taneczny przejdą gruntowny remont, zostaną zmodernizowane i przystosowane do nowych funkcji. Zmieni się otoczenie hali wystaw Kapelusz. W parku pojawią się też nowe ławki, stoły i infrastruktura parkowa.

„Kompleksowy remont i renowacja z konserwacją dwóch Małych Kręgów Tanecznych oraz Dużego Kręgu Tanecznego w Parku Śląskim” to projekt o wartości 11 mln zł. Termin realizacji projektu to koniec grudnia 2021 roku.

Remont „Małych Kręgów Tanecznych” i „Dużego Kręgu Tanecznego” wraz z instalacją oświetleniową i nagłośnieniową, ma na celu przywrócenie walorów użytkowych tych miejsc i dostosowanie ich do obecnych wymogów. Projekt przewiduje kompleksową renowację elementów istniejących takich jak altany, postumenty, figury, schody, ławki, figury. Przewiduje rekonstrukcję z kamienia posadzek kręgów, likwidację nawierzchni asfaltowych i ułożenie nowych – kamiennych, a także zastąpienie płyt betonowych płytami z piaskowca. Zakłada się też montaż latarń, ławek na murkach i w alei prowadzącej do kręgu tanecznego na podstawie archiwalnej dokumentacji. Projektant przewidział wykonanie nowych masztów oświetleniowych z naświetlaczami, iluminacji altany muzycznej i grup rzeźbiarskich, przedstawiających tańczące postaci. W planach jest też kompleksowa pielęgnacja zieleni. Obiekty zostaną przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zmieni się również otoczenie hali wystaw „Kapelusz”. W pierwszym etapie prace obejmą wykonanie dokumentacji projektowej dla obszaru pomiędzy pawilonem „Bratek”, a halą wystaw „Kapelusz”.

Całkowita wartość umowy to 2,3 mln zł. Prace mają zakończyć się w maju 2021 roku. Zadanie realizowane będzie w formule zaprojektuj i wybuduj.

W drugim etapie wykonane zostaną roboty budowlane i nasadzenia roślinne.

W ramach trzeciej umowy planowana jest dostawa i montaż mebli parkowych na terenie parku. Wartość umowy to prawie 950 tys. zł. W pierwszym etapie to ponad 400 tys. zł, które zostaną wykorzystane na zakup 155 ławek, 26 leżanek, stołu piknikowego z ławkami, stołu szachowego z krzesłami i stu koszy na śmieci.

 

Reklama

1 Komentarz

  1. I bardzo dobrze Fala niech będzie tam gdzie była to bardzo dobra lokalizacja wbrew temu co twierdzą niektórzy. Chętnie się tam wybiorę miejmy nadzieję, że choć trochę uda zachować się jej dawny charakter. Smutno się teraz chodzi koło tego miejsca jedna wielka ruina. Niepełnosprawnym można dać możliwość podjechania dojechać tam idzie bez problemu. Poza tym Park przecież też może zorganizować jakiś transport. Dawniej po parku jeździły melexy uważam, że dobrze byłoby wrócić do samochodów elektrycznych w parku i do minimum ograniczyć wjazd samochodów spalinowych. Także brawa dla Pana Jakuba Chełstowskiego. Ostatnimi czasy ciągle słyszę głupie pomysły jak wycinanie drzew pod nowe alejki jakby ich mało było. Spora część nawet tych istniejących obecnie jest bez oświetlenia albo ma te oświetlenie przestarzałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.