Samoloty na Katowice Airpot / fot. Katowice Airport

Dwie kobiety nie weszły do samolotu na Katowice Airport. Mężczyznę prawdopodobnie ukarze sąd. Początek października obfitował w dość nietypowe zdarzenia na lotnisku w Pyrzowicach.

Dwie kobiety chciały lecieć na Wyspy. Jednak nie weszły do samolotu. Powodem były nieważne dokumenty tożsamości.

„37-letnia kobieta lecąca do Cork (Irlandia) oraz 29-latka udająca się do Dublina (Irlandia) nie posiadały innego dokumentu uprawniającego je do przekroczenia granicy” – informuje Katarzyna Jesionowska ze Śląskiej Straży Granicznej (SSG). Od początku wakacji wylot z Polski został uniemożliwiony 51 osobom. Powodem były właśnie nieważne dokumenty.

Straż Graniczna apeluje do podróżnych, aby przed wybraniem się w podróż zagraniczną, upewnili się czy ich dowód osobisty nie został unieważniony. Nie wystarczy sprawdzenie jedynie daty ważności dokumentu. Najczęstszą przyczyną unieważnienia dowodów osobistych są nieaktualne dane.

„Zdarza się, że właściciele dokumentów zmieniają adres zameldowania lub stan cywilny, a co za tym idzie nazwisko. Każda zmiana danych w dowodzie osobistym wiąże się z obowiązkiem wymiany dokumentu. W trakcie kontroli granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej każdorazowo weryfikują okazany im dokument” – podkreślają pogranicznicy.

Będzie kara finansowa?

W samolocie i na lotnisku mamy obowiązek podporządkować się wydawanym poleceniom służb oraz załogi samolotu – w tym przede wszystkim kapitana. Ten obowiązek postanowił zignorować 43-latek, który przyleciał do Pyrzowic z Doncaster-Sheffield (Wielka Brytania).

„43-letni mężczyzna nie wykonywał poleceń personelu statku powietrznego związanych z założeniem maseczki” – informuje SSG.

Po wylądowaniu samolotu w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach wobec pasażera naruszającego przepis Ustawy Prawo Lotnicze interweniowali funkcjonariusze placówki Straży Granicznej. Za popełnione wykroczenie wobec obywatela Polski został skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

3 KOMENTARZE

  1. Jasno wynika że zmiana adresu zamieszkania czy zameldowania nie upoważnia do wymiany dowodu, takie informacje uzyskałem w urzędzie jak chciałem wymienić dowód.
    Niestety w Polsce jesr taki burde….że każda instytucja wie lepiej i ma swoje prawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.