Osoby, które poszukują pracy w Katowicach, powinny zwrócić uwagę na to, jakie branże rekrutują. W ten sposób możliwe jest znalezienie zatrudnienia w ciekawej firmie, nawet niekoniecznie w swoim zawodzie. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie przebranżowieniu się i zadbaniu o swój rozwój zawodowy. Jakie branże rekrutują w Katowicach i jak znaleźć pracę w stolicy Górnego Śląska? Podpowiadamy.

Produkcja i zawody techniczne przede wszystkim

Obecnie w Katowicach można znaleźć sporo ofert dla pracowników fizycznych, a przede wszystkim dla osób, które ukończyły technikum lub szkołę zawodową. Firmy poszukują elektryków, monterów, mechaników samochodowych i pomocników na budowie. To właśnie w tych branżach jest zbyt mała liczba pracowników i konieczne jest poszukiwanie większej liczby specjalistów. Praca w Katowicach jest w dużej mierze powiązana także z górnictwem, dlatego poszukiwani są górnicy, inżynierowie oraz przedstawiciele handlowi, którzy zajmują się sprawami kopalni. Warto zaznaczyć, że w większości miejsc oferowana jest umowa o pracę na okres próbny lub określony, co jest sporą zaletą dla wielu pracowników. Zatrudnienie znajdą na pewno także pracownicy produkcji, ponieważ w Katowicach znajdują się centra logistyczno-produkcyjne wielu korporacji międzynarodowych. 

Praca biurowa: branża HR i sprzedaży

Pracownicy biurowi, którzy poszukują zatrudnienia w Katowicach, mogą liczyć na sporą liczbę ofert z zakresu branży HR, szkoleń, sprzedaży, doradztwa. Warto zaznaczyć, że osoby, którym zależy na tym, aby szybko znaleźć zatrudnienie, powinny pamiętać o tym, ze obecnie coraz większe znaczenie ma znajomość języków obcych. Liczy się nie tylko angielski na poziomie zaawansowanym, ale także francuski, niemiecki i węgierski. Dzieje się tak dlatego że do Polski przenoszone są centra korporacji i stąd obsługiwani są pracownicy z innymi regionów świata. Obecnie zdecydowana większość prac biurowych wykonywana jest zdalnie, jednak przed wysłaniem swojego życiorysu warto to sprawdzić dokładnie. W Katowicach swoje siedziby ma sporo dużych firm, które cały czas poszukują pracowników biurowych. Warto także zaznaczyć, że w stolicy Górnego Śląska działa wiele agencji pracy tymczasowej, które chcą zatrudniać nowe osoby do wykonywania prac biurowych. 

Jak znaleźć pracę w Katowicach?

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie ofert pracy na portalach rekrutacyjnych w Internecie. Warto wybrać przynajmniej kilkanaście ogłoszeń i od razu na nie zaaplikować. Oczywiście szczególne znaczenie ma dostosowanie swojego CV, a czasami także i listu motywacyjnego, do wymagań pracodawcy. Dobrze zwrócić uwagę na to, jakie kompetencje są potrzebne na danym stanowisku i jakie dokumenty należy przesłać. W sytuacji, w której po kilku dniach nie ma odzewu ze strony pracodawców, nie należy się załamywać, ponieważ w wielu firmach procesy rekrutacyjne zajmują nawet kilka tygodni. Najlepiej jest więc regularnie wysyłać swoje CV do różnych przedsiębiorstw, czekać na odzew i w międzyczasie rozwijać się, uczyć i zdobywać nowe kompetencje. Osoby, które po kilku tygodniach lub miesiącach, nie mogą znaleźć pracy, powinny sprawdzić oferty w Urzędach Pracy, zapoznać się z wymaganiami i zarejestrować jako bezrobotni. W ten sposób możliwe jest znalezienie większej liczby ofert i dopasowanie ich do swoich kompetencji oraz dotychczasowego doświadczenia zawodowego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.