Jest wyrok za śmierć dwóch osób w Katowicach. 4 lata więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów na 10 lat.

To wyrok po wypadku, do którego doszło w Katowicach – zginęła wtedy 66-latka, a w szpitalu zmarła jej 11-letnia wnuczka. Brat dziewczynki, wtedy 3-latek oraz jego dziadek walczyli o życie w szpitalu.

Do wypadku doszło w kwietniu 2016 roku w Giszowcu na ulicy Pszczyńskiej, w kierunku na Sosnowiec. Fiat 126p włączał się do ruchu na DK86 – uderzyło w niego wtedy rozpędzone BMW.

Maluchem jechali dziadkowie i dwójka wnuków.

Kierowca BMW, Aleksander S. prawomocnie został skazany na 4 lata więzienia i 10 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Ma zapłacić także 50 tys. zł na rzecz chłopca, który stracił babcię i siostrę w wypadku oraz 20 tys. zł na rzecz poszkodowanej osoby w innym aucie.

Według sądu powodem wypadku była nadmierna prędkość i brawura na drodze kierowcy BMW, który miał ciągle jechać lewym pasem i światłami wymuszać ustępowanie mu drogi przez inne pojazdy. Swoje popisy na drodze nagrywał kamerą.

To wyrok sądu drugiej instancji, jest prawomocny.

2 KOMENTARZE

 1. Sikorki ćwierkają że sprawca wypadku Pan Aleksander S., syn dealera BMW z Mikołowa, jechał 175km/h w momencie uderzenia w inny pojazd. Kierowca-sprawca w momencie wypadku maił 20 lat i już był kilkukrotnie karany za łamanie przepisów ruchu drogowego i nadmierną prędkość
  Ograniczenie prędkości przed tym skrzyżowaniem wynosi 70 km/h.

  Wychodzi że 2 lata za zabicie jednego człowieka ….
  Sąd wycenił życie człowieka na 25 000 zł. Czyli jakieś 3 miesięczne pensje sędziego.
  Znając życie to adwokat udowadniał że sprawca jest: bezrobotny, leczy się po traumie, nie ma żadnego majątku, mieszka kątem u rodziny a karmi go św Albert.

  Sprawcy sąd ograniczył możliwość prowadzenia pojazdów na 10 lat – tu dożywotni zakaz prowadzenie wszelkich pojazdów (łącznie z rowerem) wydaje się być zasadny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.